zdielať

Poledance – šport nie len pre mladé ženy

pole dance - marvin meyer sxVx1Pc9RPQ unsplash scaled - Poledance – šport nie len pre mladé ženy

Už dávno nežijeme v dobe, že by a ženy mali hanbiť za tanec pri tyči. Je to športová aktivita, ktorá hlavne v minulosti evokovala v ľuďoch, že je to niečo nemravné a zakázané. Ľudia si pod tancom pri tyči predstavovali hlavne striptízové bary. To je však minulosťou. Dnes už (dúfam) každý vie, že pole dance je šport plný elegancie, akrobacie, krásy a sily. Súťažiť v ňom môžete aj na úrovni majstrovstiev sveta. Pole dance športovci a športovkyne každodenne trénujú a posilňujú. Ich tréningy sú zamerané na silu, ale aj na tanečné predvedenie. Je to šport, ktorý stojí za vyskúšanie.

Je to šport pre mňa? Odpoveď na túto otázku je jednoduchá. Áno je to šport pre Teba! Pokiaľ netrpíš vážnymi zdravotnými problémami, ktoré by to bránili pri posilňovaní a šplhaní na tyč, určite môžeš tento šport skúsiť. Či si muž, či žena. Na pohlaví, veku, váhe a skúsenostiach nezáleží. Tanec pri tyči je pre každého, kto podľahne čaru tohto športu.

Kde začať? Dôležité je uvedomiť si, že pole dance vyžaduje určitú kondíciu a ohybnosť. Pred prvou lekciou je vhodné stráviť pár dni, alebo týždňov naťahovaním sa a základným posilňovaním ako drepy, sed-ľahy a kliky. Eliminujete tak riziko zranenia sa na prvej lekcii. Vaše telo bude pripravené a lekciu si aj viac užijete. Pokiaľ ste športovec/športovkyňa, tak máte istú výhodu, že už máte základnú silu a učiť sa môžete prevažne techniku.

Na čo sa pripraviť? V skratke na odhalenú kožu, modriny a poriadne zapotenie sa. Tréning začína prevažne rozcvičkou a zahriatím sa, potom nasledujú silové cvičenia a následne sa ide na tyč. Rozcvičku môžete absolvovať v mikine a legínach a na tyč už potrebujete mať odhalené stehná, pás a ruky. Ide o to, že tyč sa pri kontakte s oblečením bude šmýkať, preto sa na tyč šplháme tak, abysme mali kontakt tyče priamo s pokožkou. To vám môže spôsobiť modriny, no dobrá správa je, že Vaše telo si zvykne a postupne absolvujete tréningy bez modrín. Existujú tiež kriedové prípravky, ktoré si môžete kúpiť a aplikovať na ruky aby sa Vám menej šmýkalo.

Čo Vám to prinesie? Zdravie, krásu, silu a eleganciu pohybu. Mnoho ľudí si pochvaľuje aj pozdvihnutie sebavedomia. Celkovo už po absolvovaní pár hodín môžete na sebe pozorovať ako vzpriamenejšie stojíte, máte väčšiu silu v celom tele a psychicky sa cítite oveľa lepšie. Tak čo, skúsite to?

Kategórie:

Podobné články

mmnt.sk
Close Cookmode