zdielať

Využite lockdown efektívne a zlepšite svoje zručnosti

handmade - aurelia dubois 6J0MUsmS4fQ unsplash scaled - Využite lockdown efektívne a zlepšite svoje zručnosti

Od 25.11. máme na Slovensku opäť lockdown a zaviedol sa aj núdzový stav na 90 dní. To nás opäť núti spomaliť život a venovať sa aktivitám, na ktoré pravdepodobne nemáme čas počas roka.

Trávenie času pozeraním seriálov a filmov je síce príjemné, ale z dlhodobého pohľadu nie je úplne efektívne pre osobný rozvoj. Skúste čas, ktorý budete tráviť doma využiť na sebarozvoj a zlepšenie zručností. My vám prinášame tipy a triky ako sa dajú tieto dni využiť naplno:

  • Pripravte sa na Vianoce- Vianoce už klopú na dvere a tak máte možnosť pripraviť sa na ne. Upracte svoj byt, napečte vianočné pečivo či vyrobte vlastnoručné darčeky.
  • Športujte aj doma- Spolu s lockdownom máme obmedzené možnosti pohybu. Síce môžeme chodiť do prírody, to však niekedy nevynahradí čas strávený cvičením. Ak nechcete úplne vypadnúť zo športových aktivít, začnite cvičiť aj doma. Na internete nájdete kopu videí, ale mnoho trénerov ponúka aj možnosť tréningov cez webkameru.
  • Zlepšite svoje kuchárske schopnosti- Je až prekvapivé, že mnoho ľudí nedokáže variť a radšej si jedlo objednáva alebo funguje na polotovaroch. Využite tento čas na to, aby ste sa načili uvariť aspoň jednoduché recepty a po čase môžete skúšať aj náročnejšie jedlá.

handmade - vladimir proskurovskiy IB6wKbPIvNA unsplash 1024x576 - Využite lockdown efektívne a zlepšite svoje zručnosti
autor: unsplash.comVlastnoručne vyrobené produkty môžete využiť ako darčeky.

  • Čítajte knihy- Venujte čas čítaniu kníh a rozvíjajte svoju fantáziu a vedomosti. Knihy obohacujú osobnosť, ale aj slovnú zásobu.
  • Vzdelávajte sa- Rozvite svoje schopnosti a rozvíjajte sa. Čítajte,  sledujte vzdelávacie videá či spravte si online kurzy. Venujte sa cudzím jazykom, marketingu, IT alebo čomukoľvek čo vás zaujíma.
  • Kreslite alebo naučte sa hrať na hudobný nástroj
  • Vyskúšate ručné práce- vyšívanie, šitie ši štrikovanie. To všetko sú zručnosti, ktoré ovláda pomerne málo ľudí a o to viac vzácne sú.

 

Kategórie:

Podobné články