zdielať

Interiér podľa vášho gusta

Interiér podľa vášho gusta - Izba - Interiér podľa vášho gusta

Každý človek má inú predstavu o svojom bývaní, o mieste ktoré ho bude obklopovať, o mieste ktorému bude hovoriť domov.
Keďže žijeme v 21. storočí, mnoho z nás sa necháva ovplyvniť trendmi, ktoré „letia“ na trhu, mnoho z nás necháva zariadenie svojho „hniezda“ na odborníkov, poprípade sa inšpiruje spomínanými novinkami a trendmi, ako sú svietiace sprchy, hi-tech zariadenie, obrazy z kvetín (živé steny), neviditeľné kúrenie a mnoho ďalších.

Nad čím by ste sa mali pred zariaďovaním zamyslieť?

Ak necháte zariadenie svojho hniezda na odborníkovi, aj ten by mal vedieť, čo je pre vás dôležité a aké kritéria by mal spĺňať celý priestor. Máte radi otvorené priestory? Mal by byť štýl nábytku vintage alebo retro? Mal by byť zariadený minimalisticky? Preferujete drahý a kvalitný nábytok alebo vám nevadí kúpiť ho z druhej ruky a vlastnými silami ho transformovať na nezvyčajný kúsok?

Nájsť ten správny súzvuk designu a samotnej architektúry bez zjavných nedokonalostí je veľmi ťažké, preto by ste si mali na začiatku zariaďovania odpovedať na spomínané alebo podobné otázky.

Interiér podľa vášho gusta - Panor  ma - Interiér podľa vášho gusta
Zdroj: pixabay.com

Využite otvorené priestory, nechajte vyniknúť dispozičné riešenie

Pri navrhovaní a realizácii interiéru zohráva úlohu aj samotný priestor, v ktorom sa byt alebo dom nachádza. Najlepšie interpretovateľné je to pri prerábaní starých hospodárskych budov alebo otvorených loftoch. Tam častokrát nechávame pôsobiť originalitu, dynamickosť priestoru a vyniknúť patinu, ktorá sa tam priam žiada.

Interiér podľa vášho gusta - Kuchy  a - Interiér podľa vášho gusta
Zdroj: pixabay.com

Aj kombinácia moderných a starších dizajnových kúskov a detailov sa stane prirodzeným, v celkovom vizuálnom riešení konceptu.
Otvorený priestor ponúka mnoho možností jeho stvárnenia, avšak v súčasnosti je žiadaným ohniskom a centrom priestoru kombinácia obývacej, jedálenskej časti a kuchyne, z ktorej bude vyžarovať pokoj. V zásade nejde o nič komplikované, ale aj tu platí, že atraktivite priestoru pridáva vhodne zvolená kombinácia materiálov.

Prírodné materiály v interiéri

Interiér podľa vášho gusta - Izba2 - Interiér podľa vášho gusta
Zdroj: pixabay.com

Útulnosť a vizuálnu pohodu vyžarujúcu z interiéru navodíme použitím správnych a nám vyhovujúcich farieb, kvalitnými materiálmi, vhodným nábytkom a osobitými detailmi. Pocit tepla a príjemnej atmosféry dosiahneme napríklad využitím materiálov, ktoré nájdeme v prírode, ako drevo a prútie (podlahy, nábytok, dekoračné prvky), hlina, vlna, koža či plsť.

Drevo v interiéri nesmie chýbať a napríklad drevené podlahy alebo nábytok z dubu, borovice a jaseňa vytvárajú správny odrazový bod v škandinávskom štýle bývania. Chcené sú vlastnosti ako funkčnosť, jednoduchosť a čisté línie, jemné farby a svetlé použité nátery. Mäkké materiály ako vlna či koža sú príjemné na dotyk a vyžarujú pocit pohodlia. Navyše príjemne hrejú, preto vás určite potešia počas chladných zimných mesiacov.

Zdroje:
www.novostavby.sk
www.living.cz
www.toptrendy.sk

Kategórie:

Podobné články

mmnt.sk
Close Cookmode