zdielať

Interiér podľa vášho gusta

Interiér podľa vášho gusta Interiér podľa vášho gusta Izba

Každý človek má inú predstavu o svojom bývaní, o mieste ktoré ho bude obklopovať, o mieste ktorému bude hovoriť domov.
Keďže žijeme v 21. storočí, mnoho z nás sa necháva ovplyvniť trendmi, ktoré „letia“ na trhu, mnoho z nás necháva zariadenie svojho „hniezda“ na odborníkov, poprípade sa inšpiruje spomínanými novinkami a trendmi, ako sú svietiace sprchy, hi-tech zariadenie, obrazy z kvetín (živé steny), neviditeľné kúrenie a mnoho ďalších.

Nad čím by ste sa mali pred zariaďovaním zamyslieť?

Ak necháte zariadenie svojho hniezda na odborníkovi, aj ten by mal vedieť, čo je pre vás dôležité a aké kritéria by mal spĺňať celý priestor. Máte radi otvorené priestory? Mal by byť štýl nábytku vintage alebo retro? Mal by byť zariadený minimalisticky? Preferujete drahý a kvalitný nábytok alebo vám nevadí kúpiť ho z druhej ruky a vlastnými silami ho transformovať na nezvyčajný kúsok?

Nájsť ten správny súzvuk designu a samotnej architektúry bez zjavných nedokonalostí je veľmi ťažké, preto by ste si mali na začiatku zariaďovania odpovedať na spomínané alebo podobné otázky.

Interiér podľa vášho gusta Interiér podľa vášho gusta Panor  ma
Zdroj: pixabay.com

Využite otvorené priestory, nechajte vyniknúť dispozičné riešenie

Pri navrhovaní a realizácii interiéru zohráva úlohu aj samotný priestor, v ktorom sa byt alebo dom nachádza. Najlepšie interpretovateľné je to pri prerábaní starých hospodárskych budov alebo otvorených loftoch. Tam častokrát nechávame pôsobiť originalitu, dynamickosť priestoru a vyniknúť patinu, ktorá sa tam priam žiada.

Interiér podľa vášho gusta Interiér podľa vášho gusta Kuchy  a
Zdroj: pixabay.com

Aj kombinácia moderných a starších dizajnových kúskov a detailov sa stane prirodzeným, v celkovom vizuálnom riešení konceptu.
Otvorený priestor ponúka mnoho možností jeho stvárnenia, avšak v súčasnosti je žiadaným ohniskom a centrom priestoru kombinácia obývacej, jedálenskej časti a kuchyne, z ktorej bude vyžarovať pokoj. V zásade nejde o nič komplikované, ale aj tu platí, že atraktivite priestoru pridáva vhodne zvolená kombinácia materiálov.

Prírodné materiály v interiéri

Interiér podľa vášho gusta Interiér podľa vášho gusta Izba2
Zdroj: pixabay.com

Útulnosť a vizuálnu pohodu vyžarujúcu z interiéru navodíme použitím správnych a nám vyhovujúcich farieb, kvalitnými materiálmi, vhodným nábytkom a osobitými detailmi. Pocit tepla a príjemnej atmosféry dosiahneme napríklad využitím materiálov, ktoré nájdeme v prírode, ako drevo a prútie (podlahy, nábytok, dekoračné prvky), hlina, vlna, koža či plsť.

Drevo v interiéri nesmie chýbať a napríklad drevené podlahy alebo nábytok z dubu, borovice a jaseňa vytvárajú správny odrazový bod v škandinávskom štýle bývania. Chcené sú vlastnosti ako funkčnosť, jednoduchosť a čisté línie, jemné farby a svetlé použité nátery. Mäkké materiály ako vlna či koža sú príjemné na dotyk a vyžarujú pocit pohodlia. Navyše príjemne hrejú, preto vás určite potešia počas chladných zimných mesiacov.

Zdroje:
www.novostavby.sk
www.living.cz
www.toptrendy.sk

Kategórie:

Podobné články

mmnt.sk
Close Cookmode