zdielať

Vychytávka na ráno: pridajte si do svojej rannej kávy lyžičku škorice

škorica - cinnamon 1971496 1920 - Vychytávka na ráno: pridajte si do svojej rannej kávy lyžičku škorice
zdravie, vychytavka, vitaminy, pixabay.com

Bez svojej rannej kávy si väčšina z nás nevie predstaviť začiatok dňa či pracovného týždňa. Ak však chcete začať svoj deň ešte kvalitnejšie a efektívnejšie, pridajte si do svojej kávy lyžičku škorice a posilnite tak svoje zdravie.

V minulosti ľudia nepoužívali lieky, ktoré by boli tak ľahko dostupné ako v súčasnosti a tak museli využívať dostupné koreniny, ovocie či zeleninu, aby sa zbavili zdravotných komplikácií. Staršie generácie už od nepamäti poznali škoricu a jej pozitívne účinky na ľudské telo, ale aj psychiku. Škorica obsahuje sacharidy, vlákninu. bielkoviny, vápnik, železo, horčík, fosfor, mangán, draslík, zinok, meď, selén, omega 3 kyseliny, omega 6 kyseliny, tiež vitamíny A, B, C, E, K, ktoré sú v tejto kombinácii veľmi prospešné pre telo. Škorica v káve je zdravá a jej výborná chuť môže nahradiť kávu alebo smotanu. V kombinácii s kávou vás nabije energiou a rýchlo ráno postaví na nohy.

 

Pozitívne účinky na organizmus:

  • Posilňuje imunitu- škorica je ideálnou voľbou najmä v jesennom období, kedy je potrebné pripraviť organizmus na zimu. Škorica pomáha bojovať proti rôznym vírusom a baktériám.
  • Chudnutie- sila škorice spočíva v stimulácii metabolizmu, podpore správneho trávenia a odbúravaniu tukových zásob.
  • Stimuluje mozog- pomáha pri depresii, smútku a slabosti- lyžička škorice dokáže uvoľniť myseľ, odbúrať stres a napätie. Starší ľudia ju používajú na zlepšenie pamäte a pozornosti.
  • Lieči kvasinkové infekcie a predchádza ich vzniku- má silné protikvasinkové účinky
  • Pomáha pri zápalových problémoch- vďaka svojmu protizápalovému efektu pomáha aj pri chronických ochoreniach ako napríklad artritída
  • Podporuje krvný obeh- škorica riedi krv, vďaka čomu pomáha ľahšej cirkulácii v tele. Vďaka tomu sa odporúča napríklad ľuďom, ktorí majú problém so studenými končatinami.
  • Reguluje hladinu cukru v krvi
Kategórie:

Podobné články