zdielať

Posledný deň Bratislavského majálesu bol zrušený

majáles - bratislava majales koncert - Posledný deň Bratislavského majálesu bol zrušený
majáles, počasie, bratislava, konceer Autor: Simona Jurigová

Bratislavský majáles patrí medzi najobľúbenejšie podujatia obyvateľov hlavného mesta. Tento ročník sa však nekonal jeho celý program.

Nádherné podujatie s názvom Bratislavský majáles sa tento rok nekonalo v jeho tradičnej podobe. Majáles na Tyršovom nábreží sa každoročne koná prvý májový víkend a otvára tak letnú sezónu plnú podujatí a festivalov. Tento rok však počas posledného dňa neprialo počasie obyvateľom hlavného mesta.

majáles - hex koncert skupina majales 1024x768 - Posledný deň Bratislavského majálesu bol zrušený
autor: Simona JurigováAutor: Simona Jurigová

Organizátori festivalu zverejnili v nedeľu okolo na Facebookovej stránke s názvom Bratislavský majáles 2019 ospravedlnenie o zrušení podujatia. Smutní Bratislavčania si prečítali: „Vážení návštevníci a priatelia . hodiny festivalu Bratislavsky majáles. Po zrelej úvahe a na základe meteorologických informácií, vrátane výstrahy 1. stupňa SHMÚ, ktorá upozorňuje na silný vietor dosahujúci v nárazoch rýchlosť až 65-70 km/h, rozhodli sme sa KOMPLETNÝ NEDEĽNÝ PROGRAM festivalu ZRUŠIŤ. Bezpečnosť vás návštevníkov, ako aj účinkujúcich je pre nás absolútne prvoradá. Pri aktuálnych poveternostných podmienkach by mohol byt akýkoľvek pohyb ľudí v areáli festivalu na dunajskom nábreží nebezpečný. Napriek nepriaznivým predpovediam sme vďační aj za prvé dva dni festivalu, ktoré najmä vďaka vašej priazni prebehli výborne. Veríme, ze sa vidíme opäť o rok! Ďakujeme za pochopenie.“

majáles - majales koncerthex 1024x768 - Posledný deň Bratislavského majálesu bol zrušený
Autor: Simona Jurigová

Bratislavčania tak zostali sklamaní, pretože sa tešili aj na posledný deň tohto podujatia. Počas posledného dňa boli naplánované koncerty skupín Taste of, Brass, Vypísaná fixa, Saténové ruky a Para. Posledný koncert mala ako už tradične odohrať poprocková skupina Hex. Okrem koncertov zostali Bratislavčania sklamaní, lebo organizátori zrušili aj tradičný ohňostroj nad Dunajom, ktorý sa odpaľuje z lode na Dunaji.V piatok odohrali koncerty skupiny ako The Youniverse a Los Orangutanes. V sobotu sa konali koncerty interpretov  Medial Banana, Slobodná Európa a Billy Barman. Atmosféra bola počas obidvoch dni neopísateľná a nezabudnuteľná.

majáles - majales ohnostroj dunaj 1024x768 - Posledný deň Bratislavského majálesu bol zrušený
autor: Autor: Simon JurigováAutor: Simona Jurigová

Toto mimoriadne podujatie má každoročne aj bohatý sprievodný program. V sobotu sa konala v Café Európa prednáška na tému Dvojitá kvalita potravín s moderátorom Michalom Hvoreckým. V nedeľu boli naplánované dve diskusie. Prvá sa nazýva Naozaj europoslanci nič nezmôžu? A druhá sa nazýva Ako ďalej Bratislava?  Kvôli nepriaznivému počasiu boli aj nedeľné diskusie bohužiaľ zrušené. V nedeľu sa mala konať aj cyklojazda s názvom Župná dvadsiatka. Tradičnou súčasťou Bratislavského majálesu je aj široká ponuka street food jedál.

majáles - majales podujatie obcerstvenie 1024x768 - Posledný deň Bratislavského majálesu bol zrušený

Kategórie:

Podobné články

mmnt.sk
Close Cookmode