zdielať

Čo prináša organizmu cvičenie každý deň?

cvičenie - jonathan borba lrQPTQs7nQQ unsplash scaled - Čo prináša organizmu cvičenie každý deň?
Benefity, ktoré dokáže cvičenie každý deň priniesť. Jonathan Borba

Okolo pravidelného cvičenia panuje ešte i dnes množstvo otáznikov. Je potrebné cvičiť každý deň? Alebo sa radšej zamerať na cvičenie trikrát do týždňa. Určiť si intenzitu a počet tréningov je mimoriadne individuálne a odvíja sa to od toho či ste začiatočník alebo pokročilý i od Vašich telesných parametrov. Pravdou je, že každý týždeň by ste mali odcvičiť aspoň 75 minút. Cvičenie a zdravá strava tvoria nerozlučnú dvojicu, ktorá dokáže v podstatnej miere ovplyvniť naše zdravie. V prípade, že s cvičením práve začínate, mali by ste sa zamerať na každodenné cvičenie, ktoré Vám umožní vytvoriť si zdravý návyk.

cvičenie - alexander redl d3bYmnZ0ank unsplash 1024x640 - Čo prináša organizmu cvičenie každý deň?
autor: Alexander RedlPravidelné cvičenie pomáha vytvoriť nový návyk.

Výhody každodenného cvičenia

Každý z nás sa chce vo svojom tele cítiť dobre a práve z toho dôvodu sa púšťame do cvičenia. Vytvoriť si nový návyk rozhodne nie je jednoduché. Je dokázané, že ak sa chcete do niečoho pustiť a naozaj si vytvoriť návyk, je dobré to opakovať každý deň. Prvé vynechanie aktivity nič nerobí, pri druhom máme oveľa menšiu chuť začať s ním znova.

Pravidelné cvičenie v trvaní 10 minút denne dokáže s organizmom spraviť naozaj veľa. Možno nezačnete svoje tukové zásoby zhadzovať ako na bežiacom páse. Na druhej strane sa však zmení Vaše myslenie a tréningy, ktoré predtým predstavovali veľké sebazaprenie, sú oveľa jednoduchšie. Zlepší sa Vaša výdrž, zlepší sa nálada i celkové nastavenie mysle. Na 10 minútové cvičenie sa nemusíte extrémne pripravovať a zvládnete to i počas reklamnej prestávky. Každodenné cvičenie Vám pomôže uvedomiť si, že dokážete cvičiť pravidelne a vytvoríte si nový návyk. Zároveň podporíte svoje kognitívne funkcie.

cvičenie - bruce mars HHXdPG eTIQ unsplash scaled - Čo prináša organizmu cvičenie každý deň?
autor: Bruce MarsAj 10 minút cvičenia môže pomôcť v ceste za vytúženými výsledkami.

Kedy sa každodennému cvičeniu vyhnúť?

Každý deň sa však neodporúča cvičiť napríklad intenzívny tréning v podobe kardia či HIIT. Snažte sa striedať intenzívne tréningy so silovým tréningom, jogou a pilatesom. Svojmu organizmu poskytnete všeobecne zameraný tréning a rovnako sa vyhnete i pretrénovaniu.

Kategórie:

Podobné články

Volám sa Katka a už niekoľko rokov sa aktívne venujem blogovaniu a písaniu príspevkov. Som kreatívna osoba, ktorá veľmi rada skúša nové veci a objavuje nepoznané. V mojich príspevkoch sa často dočítate o celiakii, pretože s touto diagnózou bojujem už nejaký ten piatok. Hľadám nové recepty a s obrovskou radosťou vyvraciam mýty, ktoré o nej kolujú.
mmnt.sk
Close Cookmode