zdielať

Bratislava prišla o legendárny podnik Subclub

subclub - podnik bratislava subclub - Bratislava prišla o legendárny podnik Subclub
Lwgwndárny Subclub Autor: Simona Jurigová

Hlavné mesto prišlo v júni o ďalší skvelý podnik. Subclub zatvoril navždy svoje brány. 

Bratislavský podnik Subclub si za svoju dlhoročnú kariéru získal srdcia mnohých milovníkov drum and bassu a iných najmä alternatívnych žánrov. Bývalé účko sídlilo v bunkri pod Bratislavským hradom. Cesta k tomuto podniku bola občas trošku náročná, napriek tomu návštevníci vždy spomínali na noc v Subclube s láskou. V podniku sa pravidelne hrávali akcie zamerané na trance či house.

subclub - subclub tunel bratislava 300x275 - Bratislava prišla o legendárny podnik Subclub

Posledné dve akcie sa konali počas víkendu 28. júna a 29. júna. V piatok ovládol klub drum and bass a v sobotu rozlúčka s technom. Piatková noc bola mimoriadne rušná a pred podnikom čakali desiatky návštevníkov, ktorá si chceli vychutnať poslednú noc v legendárnom účku. Akcia trvala až do ranných hodín. Mnohí milovníci tohto miesta nadránom smutne postávali pred podnikom a spomínali na krásne chvíle, ktoré tu zažili. Podľa slov majiteľa bol podnik zatvorený kvôli boju o prežitie, ktorý trval 13 rokov. Majiteľ prevádzky nevylúčil možné obnovenie podniku v budúcnosti.  Medzi fanúšikmi sa rozniesli aj správy, že podnik bude zatvorený kvôli developerom, majiteľ však túto informáciu nepotvrdil.

Podnik Subclub bol otvorený v marci roku 1993 a tento rok si užil krásne 26. narodeniny. Svoje najlepšie obdobie si tento podnik zažil v 90. tych rokoch. Názov Subclub dostal až v roku 2005 a vtedy zažil znovuzrodenie. Jaskynná skala pôvodne slúžila ako protiatómový kryt. V posledných rokoch smútili obyvatelia hlavného mesta aj za podnikmi Bateliér či NuSpirit.

Kategórie:

Podobné články