zdielať

Druhý Jurský svet bude viac hororový, tretí film prekvapí

Druhý Jurský svet bude viac hororový, tretí film prekvapí - jurassicworld2superbowlbanner - Druhý Jurský svet bude viac hororový, tretí film prekvapí
Druhý Jurský svet bude viac hororový. Universal Pictures

Diváci milujú dinosaurov a filmári im v tomto smere veľmi radi vyjdu v ústrety. Už prvý Jurský svet z roku 2015 ukázal, po rokoch, že záujem o túto tému je stále živý. Stačí ho len správne uchopiť. To sa podarilo remakeom, ktorý dosiahol tržby na úrovni – neuveriteľných – viac ako 1.6 miliardy dolárov. Preto nie je prekvapením, keď dobrosrdečné štúdio Universal sa veľmi rýchlo pustilo do príprav druhého pokračovania, ktoré diváci uvidia už v júni. Úspechom sú si všetci istí a preto prebiehajú intenzívne prípravy aj tretieho dielu. Ten by mohol uzrieť svetlo sveta v roku 2021.

Filmové štúdio si je vedomé, že príbehy o dinosauroch musia byť iné a najmä rôznorodé. Preto vznikajúca trilógia bude mať rôzne žánrové zameranie. Prvý film bol akčný, hlavnou úlohou bolo oprášiť a zresuscitovať značku poriadnym dobrodružstvom. Prichádzajúci druhý diel by mal byť viac hororový, čo je úplná novinka v rámci celej ságy a tretí film by sa mal vrátiť ku koreňom. Teda k pôvodnému Jurskému parku a vedeckému žánru, aby diváci znova bez dychu objavili spôsob, ako ľudstvo priviedlo majestátne tvory späť k životu.

Režisér Colin Trevorrow mal a má poriadne premyslené, akým smerom sa tento svet jašterov má uberať. Trevorrow po odchode z deviatych Hviezdnych vojen prijal ponuku zrežírovať aj tretiu časť Jurského sveta, pričom len vďaka jeho mravčej práci sa tejto značke podarilo vstať z popola. Prvý Jurský svet pod jeho vedením ukázal svetu, že aj v súčasnosti sa dá spraviť poriadny remake skvelého diela. Trailer k druhej časti len dokazuje, že dvojka bude opäť skvelá.

 

Kategórie:

Podobné články