zdielať

Ťažký život Tiffany Haddish

tiffany haddish - Tiffany Haddish - Ťažký život Tiffany Haddish
V živote je dôležité ísť si za svojím snom a nevzdávať sa. Nina Klementisová

Možno ste o nej nikdy nepočuli, no Tiffany Haddish je vychádzajúca hviezda. Hrala vo filme Keanu aj Girls trip. Film Girls trip je výborná oddychovka pre dámy – odporúčame. Tiffany Haddish je však predovšetkým komička. Komička, ktorá nemala doteraz vôbec ľahký život. Máme tú možnosť, prečítať si o nej v jej publikácii “The Last Black Unicorn” – Posledný čierny jednorožec (2017).

Život Tiffanyy Haddish.

Tiffany to už v detstve nemala jednoduché. Otec ju opustil. Mama mala autonehodu, po ktorej začala Tiffany biť. Skončila v detskom domove, z ktorého ju vzala stará mama. V osemnástich rokoch však Tiffany musela odísť od babičky. Ťažké začiatky bez financií a opory u rodiny priviedli Tiffany na ulicu. V neskoršom prvom manželstve tiež nemala šťastie a manžel ju bil. Našťastie sa s ním rozviedla. Jej vášňou a životom bola komédia. Prešla si nepodarenými vystúpeniami a nevzdávala sa. Dnes už šplhá po rebríčku slávy.

Prečo práve táto kniha?

„Všetky moje výhry sú lekciami a všetky moje prehry sú lekciami, ktoré sa jedného dňa stanú výhrami“ – Tiffany Haddish

Možno si poviete, prečo čítať knihu o Tiffany Haddish, keď nie je až taká známa ako Beyoncé, alebo nejaká iná hviezda. Odpoveďou je, že táto kniha neponúka iba Tiffanin príbeh, nie je iba pre jej fanúšikov. Naopak, publikácia je pre všetkých. Ponúka návody, motivácie a nepriame rady ako sa vyrovnať s ranami osudu a tiež ako sa s nimi nie je dobré vyrovnávať. Povzbudí Vás v ťažkých chvíľach, keď si myslíte, že už nemôže byť horšie. Ukáže Vám, že je v poriadku niektoré situácie nezvládnuť dobre, lebo chybami sa človek učí. Na rozdiel od čisto motivačných kníh s radami, je táto kniha výnimočná v tom, že Tiffany Haddish skutočne žije – príbeh je reálny. Nemôžete si povedať „toto by sa nikdy nestalo“, lebo ono sa to stalo!

Tiffany svojou knihou inšpiruje mnohých čitateľov: „Bez ohľadu na to, aké zlé veci sa dejú, bez ohľadu na to, aký temný je váš život, existuje na to dôvod. Dokážete vo Vašom živote nájsť krásu a stať sa lepšími. Viem to, pretože som to dokázala.“ Kniha určite stojí za prečítanie! Hlavne pre tých, ktorí sa nachádzajú v živote na križovatke a nevedia, či sa oplatí ísť si ďalej za svojim snom, alebo sa sna vzdať.

Zdroj: The Last Black Unicorn (2017) Tiffany Haddish

 

Kategórie:

Podobné články

mmnt.sk
Close Cookmode