zdielať

Kto je Impertinentná Lejdy?

Kto je Impertinentná Lejdy? - 18671784 424005201318135 2058136025278269449 o - Kto je Impertinentná Lejdy?

Zrodila sa z nás. Z každej bolesti, z každej radosti. Z každého (ne)naplneného dňa, ktorým si jej majiteľka prešla. Jej hnacou silou je odpor k zidealizovaným predstavám o skutočnosti, podnecuje ju túžba vyjadriť sa. A tak kráča svetom, prepletá svoju zvrátenú, no čistú dušu medzi životy nás všetkých a dostane sa všade. Všade, kam ju pustíme. Impertinentná Lejdy a jej tvorba vyvoláva v nás všetkých skutočnú, jednoduchú a čistú podstatu bytia. Poznáte ju aj vy?

Kto je Impertinentná Lejdy?
Impertinentná Lejdy je postava – dielo. Ako každá iná postava iného diela, aj ona je zosobnením určitej perspektívy, resp. svetonázoru. Impertinentná Lejdy je presne tou, ktorú slušne vychované ženy, matky, dcéry a partnerky v spoločnosti radšej potláčajú. Pravdupovediac, Impertinentná Lejdy uráža autorkin jemnocit. Lejdy je kráskou aj zvieraťom zároveň, je rozporuplná. Verím, že sa zavše prejavuje aj v reálnom živote, v prostredí dobre známom. Podľa reakcií na webe mám pocit, že mnoho žien ju v sebe rozoznáva. Autorka si na ňu už zvykla a necháva jej dosť virtuálneho priestoru. V reálnom živote prichádza na pomoc, keď autorka potrebuje byť asertívna. Impertinentná Lejdy je dobrý sluha, ale zlý pán. Treba vedieť, ako svoje idey skrotiť, aby nad osobnosťou neprebrali úplnú kontrolu.

Je v živote (i napriek jeho irónii) šťastná?
Impertinentná Lejdy je šťastná, keď môže byť sama sebou. Jej šťastie veľmi nezávisí od životných situácií, ak si počas nich dokáže zachovať svoju tvár, nech už je akokoľvek pekná či škaredá. Ona môže byť týmto spôsobom šťastná nielen v živote, ale aj v smrti (hlavne počas smrti svojich nádejí, snov, sebaklamu a ilúzií).

 

Má v sebe okrem irónie a sarkazmu aj milované a milujúce srdce?
Impertinentná Lejdy má dobré srdce, ale je to srdce zlomené – preto je taká mrzká. Je tak trošku zatrpknutá. Miluje samu seba a snáď ju miluje aj nejakých tých 300 ľudí z vyše 15-tich tisícok, ktoré ju lajkujú. Ak by mala byť sama autorka taká istá osoba akou je Impertinentná Lejdy, asi by milovala len takých ľudí, v ktorých by rozoznala samu seba. Našťastie sú autorka a Impertinentná Lejdy dve rozdielne osoby (čo je trošku schizofrénia, ale vezmite si takých spisovateľov – nežijú v nich všetky ich postavy?).

Má sny, vízie do budúcna alebo sa snaží prežívať len prítomný okamih?
Impertinentná Lejdy chce ovládnuť svet a byť kráľovnou vlastného impéria, kde by ju ľudia obdivovali a nosili jej drahé dary. Snáď by jej to vykompenzovalo jej zlomené srdce.

Bude žiť v našich životoch vždy a navždy alebo raz príde aj jej zánik?
Ako by mohol zaniknúť niekto, kto vlastne neexistuje? Pravdaže zanikne. Ako každá iná idea bude žiť len dovtedy, kým ju niekto bude myslieť, prípadne žiť skrz svoje činy.

Teraz si dokonca môžete aj kúpiť výstižné tričko.

Ak ste sa v nej náhodou ešte stále nenašli, pozrite si viac jej uletenej tvorby na stránke Impertinentná Lejdy.

Kategórie:

Podobné články

mmnt.sk
Close Cookmode