zdielať

Spoznajte Oravu vďaka krásnym výletom naprieč históriou, prírodou a rozprávkami

- 312818 2005781598382 8100296 n - Spoznajte Oravu vďaka krásnym výletom naprieč históriou, prírodou a rozprávkami
cestovanie, orava, slovensko, zaujimavosti Autor: Simona Jurigová

Spoznávanie Slovenska určite patrí medzi aktivity, ktoré by si mal dať do svojho cestovateľského diára každý z nás. Máme mnoho krásnych krajov, ktoré skrývajú prírodné bohatstvá, či historické pamiatky, ktoré sa oplatí vidieť a zažiť. Medzi jeden z takýchto turisticky obľúbených regiónov patrí Orava. 

Pocestujte do rozprávok vďaka Oravskému hradu

Oravský hrad patrí medzi  najkrajšie hrady a zámky na Slovensku. Leží v malebnej dedinke Oravský podzámok. Tento hrad sa stal vďaka svojej rozprávkovej architektúre lákadlom pre producentov a scenáristov, ktorí s ho vybrali na natáčanie filmov. Ukážky odtiaľto nájdete vo filmoch napríklad Sokoliar Tomáš, Láska na vlásku či Kráľ drozdia brada.

- 36226 1352702271807 6831809 n 300x225 - Spoznajte Oravu vďaka krásnym výletom naprieč históriou, prírodou a rozprávkami

Poprechádzajte sa po Roháčoch

Západné Tatry a ich nádherné chodníčky. To je dôvodom, pre ktorý sa určite oplatí navštíviť Oravu. Či už chcete len jednoduchú prechádzku s deťmi alebo dlhšiu a náročnejšiu túru, táto oblasť ponúka mnoho možností.

Nechajte sa očariť sochou Ježiša Krista v Kline

Na kopci Grapa leží vo výške 9,5 metra najvyššia socha Krista na Slovensku. Z tohto krásneho miesta uvidíte nielen Klin, ale aj Oravskú priehradu, Námestovo a Suchú Horu a Roháče. Ide o kópiu slávnej brazilskej sochy v Riu de Janeiro. Ide zatiaľ o tretiu kópiu tejto sochy na svete. Jej autorom je Peter Ganobjak, miestny ľudový rezbár. Socha má rozpätie rúk 7 metrov a aj s podstavcom má hmotnosť 23 kilogramov.

- 314686 2005779678334 7227559 n 300x225 - Spoznajte Oravu vďaka krásnym výletom naprieč históriou, prírodou a rozprávkami

Prevezte sa vláčikom po lesnej železnici 

Lesná železnica, ktorá pôvodne slúžila na zvážanie dreva dnes patrí medzi najpopulárnejšie oblasti Oravy. Vlak vyráža zo stanice Tanečník. Príjemná jazda aj so zastávkou na stanici Sedlo Beskyd trvá viac ako hodinu. V tejto časti je otvorená pre návštevníkov aj goralská drevenica, ktorá ukazuje život Goralov a ich kultúru tu na Orave.

 

Nech sa už rozhodnete akokoľvek, Orava je kraj, ktorý sa oplatí navštíviť. Samozrejme, je táto oblasť krásna ako celá naša krásna krajina 🙂

Kategórie:

Podobné články