zdielať

Na tieto veci by ste mali myslieť keď plánujete dovolenku

cestovanie - mike swigunski k9Zeq6EH bk unsplash scaled - Na tieto veci by ste mali myslieť keď plánujete dovolenku
Kvalitná príprava je základom pokojnej dovolenky. Unsplash

Dovolenková sezóna sa pomaly blíži a mnoho ľudí už rozmýšľa, v ktorej dovolenkovej destinácii zrelaxuje. Aj keď si chcete užiť more, sú veci, na ktoré je potrebné myslieť vopred a pripraviť sa. My vám prinášame zoznam toho, na čo by ste pred cestou nemali zabudnúť.

Cestovné poistenie

Poistenie je základ, ktorý v súčasnosti nestojí veľa peňazí. Pomerne malá suma vám vie v prípade problému zachrániť veľkú sumu peňazí. Najdôležitejšie je však dávať si pozor tak, aby ste poistenie nemuseli využívať. Ak cestujete pravidelne alebo viackrát v roku, dôležitá je možnosť zvážiť aj ročné poistenie. Pri poistení je dôležité myslieť ja na to, či potrebujete pripoistiť aj storno zájazdu a prípadne zvážiť jeho zakúpenie. Cestovné poistenie je vo väčšine prípadov možné zakúpiť aj cez cestovnú kanceláriu alebo agentúru, vo väčšine prípadov však ide len o poistenie na dĺžku pobytu.

Lieky a lekárnička

Keď cestujete do akejkoľvek destinácie, nemali by ste zabudnúť na lieky, ktoré pravidelne užívate, ale aj na základné od bolesti, v prípade, že by ste ochoreli. Dôležité je aj preveriť si, aké problémy sa  môžu vyskytnúť v konkrétnej destinácii a zistiť si, ktoré lieky na ne pomáhajú. Je vhodné prečítať si vopred, aké lieky sú pre krajinu typické a zakúpiť si ich.

cestovanie - gabrielle henderson lT uN 5atEw unsplash 1024x683 - Na tieto veci by ste mali myslieť keď plánujete dovolenku
autor: unsplash.comPred balením sa na dovolenku si prečítajte prepravné podmienky leteckej spoločnosti, s ktorou plánujete cestovať.

Platnosť pasov

Pri kupovaní dovolenky je dôležité myslieť na to, že niektoré krajiny vyžadujú platnosť pasov dlhšiu ako je termín príletu. Vždy je dôležité skontrolovať si, či sú platné aj podľa požadovanej lehoty v danej krajine.

Priručná batožina

Pri balení príručnej batožiny by ste mali myslieť na pravidlá, podľa ktorých môžete dať do batožiny iba predmety, ktoré tam patria. Zoznam príručnej batožiny vám vo väčšine prípadov dodá cestovná kancelária. Praktickým tipom je aj zbaliť si ku sebe veci, ktoré budete potrebovať v najbližších hodinách po prílete do destinácie.

Váženie kufra

Každá letecká spoločnosť má svoje pravidlá, do koľko kilogramov môže vážiť kufor. Zistite si vopred tieto informácie a doma pred odchodom si odvážte kufor a zistite či ste sa zmestili do hmotnostného limitu.

Topánky do vody

V prípade, že cestujete do hotela, ktorý má pláž s vstupom cez kamienkovú pláž prípadne cez koraly, nezabudnite si zobrať so sebou topánky do vody.

Krémy na opaľovanie

Poslednou, ale určite nie menej dôležitou poznámkou je nezabudnúť opaľovacie krémy a mlieko po opaľovaní, ktoré vás môžu zachrániť pred spálením pokožky.

 

Kategórie:

Podobné články

mmnt.sk
Close Cookmode