zdielať

Do Egypta sa oplatí cestovať kvôli krásnemu moru a fascinujúcej histórii

egypt - mo gabrail iuC3w8mLDcs unsplash scaled - Do Egypta sa oplatí cestovať kvôli krásnemu moru a fascinujúcej histórii

Egypt patrí medzi najznámejšie krajiny v severnej Afrike. Do povedomia ľudí sa dostal najmä vďaka cestovnému ruchu, ale aj svojej histórii.

Egypt je krajinou, o ktorej sa nevedia mnohí cestovatelia dohodnúť, čo si o nej myslia. Mnohí ju milujú, iní zase odsudzujú. Dnes vám v našom ďalšom cestovateľskom článku prinášame pár zaujímavých faktov, ktoré ste o tejto krajine možno netušili.

Do Egypta sa dá cestovať aj počas zimy

Počas letných mesiacov dosahuje teplota vzduchu až hranicu 43 stupňov Celzia, takže mnohí ľudia nemajú radi takéto vysoké teploty.  Počas septembra a októbra priemerné teploty pomaly klesajú a Egypt sa tak stáva skvelou dovolenkou aj pre tých, ktorí nemajú radi úplne horúce počasie. Egypt je teda zárukou skvelej dovolenky aj počas neskorej jesene.

Autor: Spencer Davis egypt - spencer davis ONVA6s03hg8 unsplash scaled - Do Egypta sa oplatí cestovať kvôli krásnemu moru a fascinujúcej histórii
autor: Spencer DavisEgypt má bohatú históriu

Ženy mali širokú škálu práv, ale aj slobody

Egypt patril medzi jednu z mála krajín, kde v tom období mali ženy a muži rovnaké práva. Ženy mali finančnú, ale aj právnu nezávislosť. Mohli si kupovať vlastné nehnuteľnosti, slúžiť v porotách či vystupovať v právnych vzťahoch. Aj finančne boli za rovnakú prácu ohodnotené rovnako ako muži.

Egyptské páry mali právo rozviesť sa

Vďaka rovnoprávnosti mužov a žien mali páry právo rozviesť sa a ženy sa mohli aj druhýkrát vydať. Výhodou pre ženy, ktoré žili v tomto oodobí bolo, že aj po rozvode neprišli o svoj majetok a ten sa prerozdelil medzi bývalých manželov.

Faraóni boli často obézni

Životný  štýl, ktorý zahŕňal popíjanie piva a vína, či pojedanie sladkého pečiva spôsobil to, že niektorí faraóni nemali ukážkovú postavu, napriek tomu, že máme o nich vďaka historickým poznatkom inú mienku. Na tomto celom sa podieľalo aj malé množstvo pohybu, ktoré faraóni denne vykonávali.

Autor: Daniel H. Tong egypt - daniel h tong xBeid9r1paU unsplash 1024x683 - Do Egypta sa oplatí cestovať kvôli krásnemu moru a fascinujúcej histórii
autor: Daniel H. TongFaraóni nemali veľa pohybu.

Egypťania milovali spoločenské hry

Po dlhej práci na poli si Egypťania radi zahrali spoločenské hry. Milovali hry Mehen, Psy a šakaly, ale najobľúbenejšia bola hra Senet. Hry sú staré viac ako 5000 rokov, ich pravidlá sa bohužiaľ nezachovali až dodnes. Doska hry Senet, ktorá bola bola nájdená pri Tutanchamonovom tele naznačuje, že tieto hry boli populárne aj medzi vyššími vrstvami.

 

 

 

 

 

Kategórie:

Podobné články

mmnt.sk
Close Cookmode