zdielať

Aj malé kroky vás dovedú ku vysnívanej postave

prechádzka - hiking 1246836 1920 - Aj malé kroky vás dovedú ku vysnívanej postave

Krásna štíhla a zároveň vypracovaná postava je snom každého z nás. Dostať sa však do formy, akú si predstavujeme je pre mnohých z nás skutočne náročné. V tomto všetkom nám často pomáha dostatok pohybu, ale aj obyčajná chôdza. Ako sa však máme hýbať viac, keď máme sedieť doma? Určite vám pomôžu aj tieto malé rady.

10 000 krokov denne v čase home-officu je niekedy nachodiť priam nadľudský výkon. Človek, ktorý má sedavú prácu, ktorú vykonáva z home officu a necvičí k tomu prejde za deň maximálne 3000 krokov. Od optimálneho poštu 10 000 je to značný rozdiel. Napriek tomu, keď už idete vykonávať aktivity, ktoré sú pre vaše fungovanie nevyhnutné, odporúčame držať sa týchto tipov.

Zaparkujte ďalej od svojho domu

Keď sa vyberiete na nákup alebo na prechádzku, zaparkujte auto o dve ulice ďalej aby ste boli donútení prejsť sa. Síce tak nachodíte len pár desiatok metrov, určite aj to pomôže k dosiahnutiu cieľa.

Vystúpte o zastávku skôr

Keď už nemáte možnosť prechádzať sa z práce domov, dajte si aspoň malé predsavzatie,  že keď pôjdete kamkoľvek tak vystúpite o jednu zastávku skôr alebo to spravte naopak. Skúste sa prejsť na vzdialenejšiu zastávku a nastúpte na dopravný spoj na nej.

prechádzka - couple 1210023 19202 1024x683 - Aj malé kroky vás dovedú ku vysnívanej postave
autor: pixabay.comVystúpte skôr z autobusu, či prechádzajte sa pri umývaní zubov. Aj to sú kroky, ktoré vám pomôžu

Vystúpte o poschodie skôr z výťahu alebo naučte sa chodiť po schodoch

Rovnaký princíp ako pri doprave či parkovaní môžete využiť aj pri chodení domov po schodoch. Vystúpte z výťahu skôr prípadne choďte domov až domov po schodoch peši.

Položte si od seba ďalej veci, ktoré potrebujete

Ďiaľkové ovládanie, pohár vody ale aj jedlo. Položte si veci, ktoré každý deň používate ďalej od seba. Budete tak nútení postaviť sa zo stoličky a prejsť sa.

Prechádzajte sa pri bežných aktivitách

Telefonovanie, umývanie zubov či drobné domáce práce. Aj to sú všetko činnosti, ktoré nám pomôžu nabehať si svojich desaťtisíc krokov za deň. Ani sa to nezdá, ale pri upratovaní či prechádzaní sa keď si čistíte zuby viete nachodiť síce malé množstvo krokov, ale aj to sa ráta.

Nezabúdajte na to, že okrem toho, že týmto spôsobom sa dopracujete k vysnívanej postave, zároveň pomáhate našej planéte a šetríte životné prostredie.

Kategórie:

Podobné články