zdielať

Terapia medom. Neuveríte, na čo všetko účinkuje

Terapia medom. Neuveríte, na čo všetko účinkuje - shutterstock 167499539 - Terapia medom. Neuveríte, na čo všetko účinkuje
Zdroj: shutterstock

Kleopatra med používala na skrášľovanie, indická Kniha života ho spomína ako návod na dlhovekosť a jeho pozitívne účinky potvrdzuje mnoho vedeckých štúdií. Na nádchu a chrípku je osvedčený bojovník. Má však aj účinky, ktoré mnoho ľudí nepozná. Bola by škoda nedať si za lyžičku.

 

Med sa nedá nahradiť

Špecifickosť produktu je určená jeho vznikom. Med musia vytvárať včely z nektáru alebo medovice, pričom ho obohacujú o výlučky žliaz, čím z neho robia nenapodobiteľný produkt. Preto všetky medy, ktoré sa „pripravujú“ medmi nie sú a neprinášajú ani priaznivé účinky pre telo. Tie má len skutočný pravý med od včely.

 

Liečivé zloženie

Samotné zloženie medu sa jemne líši podľa druhov a iné má med horský ako agátový. Vo všeobecnosti však každý disponuje pokladmi ako prírodný cukor, organické kysliny, vitamíny B a C, enzýmy aj minerálne prvky. Navyše med sa v tele veľmi rýchlo vstrebáva, čo umožňuje lepšiu dostupnosť týchto prvkov pre organizmus a okamžitý prísun energie.

 

Med ako detoxikačný nástroj

Popri moderných detoxikačných kúrach zabúdame na skvelú detoxikačnú vlastnosť medu. Preto je vhodné piť veľa vody, aby uvoľnené toxíny z tela odišli. Samotný med a včelie produkty totiž spúšťajú silnú antioxidáciu. Preto je výborným spoločníkom aj pre ľudí, ktorí užívajú lieky. Odľahčí ich pečeni aj telu od škodlivín. Na jar je lyžička medu denne tým pravým nástrojom, ako prežiť nástup tohto ročného obdobia bez únavy, kýchania, ale s energiou.

 

Med náš každodenný

Med môžete využívať denne, už o niečo viac opatrnosti je potrebné pri včelích produktoch ako materská kašička, peľ, či trúdie mlieko. Lyžička medu denne je však základom zdravia aj dobrej kondície a zlepšenej imunity.

 

Terapia pred spaním

Problémy so spánkom sú veľmi rozšírené a namiesto liekov je vhodné siahnuť po lyžičke medu a rýchlo vhupnúť pod perinu. Uvidíte, že zlepšenie spánku sa dostaví už v prvú noc.

 

Na rany

Med je sterilný a liečivý prostreidok. Pomáha na akné, na zapálené rany. Nie nadarmo sa často aj mokvajúce zranenia podarilo vyliečiť medovým zábalom. Ak máte zádery, ranky, zapálené vyrážky, skúste med.

Kategórie:

Podobné články