zdielať

Najčastejšie chyby pri cvičení

Najčastejšie chyby pri cvičení - rock 1573068 1920 - Najčastejšie chyby pri cvičení

Prvotným problémom pri pravidelnom pohybe býva najmä nájdenie motivácie. Ako sa vôbec donútiť začať niečo robiť? Ako sa donútiť pustiť sa každý deň do práce a pracovať na svojom zdraví a tele? Po nájdení motivácie ide všetko tak nejako jednoduchšie. Prvé týždne sa s obrovskou radosťou púšťame do každodennej aktivity a dokonca sa tešíme na ďalší deň ako sa budeme hýbať. Po čase nás však naša motivácia opustí, pretože výsledky sa neukážu dostatočne rýchlo. A tak to buď vzdáme alebo začneme priveľmi tlačiť, aby sa výsledky ukázali. Ani to nám však nepomáha. Kde je teda chyba?

Najčastejšia chyba, ktorá sa pri cvičení robí je tá, že nekombinujeme cvičenie so zdravou a vyváženou stravou. Náš metabolizmus nespaľuje, tak ako má a v podstate je celé cvičenie takmer zbytočné. Zabúdame na fakt, že kým cvičenie tvorí 30% úspechu, naša strava predstavuje zvyšných 70%.

Najčastejšie chyby pri cvičení - dumbbells 2465478 1920 1024x683 - Najčastejšie chyby pri cvičení

Zdroj: pixabay.com

Ďalším problémom je príliš časté cvičenie rovnakých cvikov. Naše telo si pomaly zvyká na fyzickú aktivitu a prispôsobuje sa jej – v preklade cviky už nie sú rovnako účinné ako boli na začiatku. Dôležitým procesom je aj regenerácia. Dni oddychu medzi dňami cvičenia pomáhajú nášmu telu regenerovať poškodené svalové vlákna, ktoré sa pretrhali počas cvičenia. Ak vynechávame proces regenerácie, zabraňujeme svalom zahojiť sa a koledujeme si o vážne problémy a zranenia, ktoré môžu stáť za tým, že si nezacvičíme pekných pár týždňov.

Často sa pri chudnutí a strácaní nadbytočných kilogramov uchyľujeme k hladovke, ktorá pre nás vyzerá ako ideálna voľba pre rýchle zhodenie nadbytočných kilogramov. V kombinácii s intenzívnym cvičením sa táto cesta zdá ako ideálna. Problémom je, že hladovka spôsobuje výrazné spomalenie metabolizmu, ktorý stojí za zastavením procesu chudnutia. Jesť menej pri chudnutí neznamená prestať jesť úplne, pretože v tom prípade riskujeme svoje zdravie a koledujeme si o vznik poruchy príjmu potravy.

Najčastejšie chyby pri cvičení - fitness 594143 1920 1024x683 - Najčastejšie chyby pri cvičení

Zdroj: pixabay.com

Najlepší spôsob ako začať cvičiť a pracovať na sebe je začať trénovať s osobným trénerom, ktorý vás naučí správe cviky a ich prevedenie a bez problémov pomôže aj s vytvorením správneho stravovacieho plánu.

Kategórie:

Podobné články

Volám sa Katka a už niekoľko rokov sa aktívne venujem blogovaniu a písaniu príspevkov. Som kreatívna osoba, ktorá veľmi rada skúša nové veci a objavuje nepoznané. V mojich príspevkoch sa často dočítate o celiakii, pretože s touto diagnózou bojujem už nejaký ten piatok. Hľadám nové recepty a s obrovskou radosťou vyvraciam mýty, ktoré o nej kolujú.
mmnt.sk
Close Cookmode