zdielať

Orieškové krémy – ako vybrať ten najlepší?

- bruna branco tURLNOkIuQA unsplash - Orieškové krémy – ako vybrať ten najlepší?

Orieškové krémy alebo inak nazývané aj orieškové maslá sú veľmi obľúbenou pochúťkou. Ako prvé si pozornosť ľudí získalo arašidové maslo a postupne pribúdali stále ďalšie. Na trhu sa objavilo mandľové, pokračoval krém z lieskových orieškov, ktorý v kombinácii s čokoládou predstavoval zdravú náhradu komerčne predávaných krémov. Postupne pribúdalo stále viac krémov z rôznych druhov orechov. Ich popularita stále narastala a úprimne sa nemáme čomu diviť.

- ella olsson 3 qr5tJOIbs unsplash 1024x768 - Orieškové krémy – ako vybrať ten najlepší?
autor: Ella OlssonKvalitné orieškové maslo sa vyznačuje prírodným zložením.

Orieškový krém je skvelou náhradou sladkostí a okrem toho poskytuje organizmu rôzne benefity rovnako ako surové orechy. Nájdeme v ňom úžasný obsah tukov podporujúcich našu nervovú sústavu i slušné zastúpenie minerálnych látok a vitamínov rozpustných v tukoch. Ich uplatnenie je široké a rozhodne ich nemusíte jesť len tak. Sú skvelé na toastoch, v obilnej kaši ale zahanbiť sa nedajú ani pri príprave koláčikov či sušienok. Ako však vybrať to správne orieškové maslo či krém, ktorý nebude skvelý len pre chuťové poháriky ale i pre organizmus?

Pri voľbe sa sústreďte predovšetkým na to, aby mal produkt čo najvyšší podiel orieškov. ideálne samozrejme je, ak sa v zložení vyskytujú len oriešky a nenarazíte v ňom na žiadne umelé konzervanty či prídavné látky, ktorých úlohou je zvýrazniť chuť, pretože produkt neobsahuje dostatok základu – samotných orechov. Pravé a najlepšie orechové maslo neobsahuje ani cukor, ktorý vo veľkých množstvá zaťažuje tráviacu sústavu a v mnohých prípadoch stojí za zhoršením vstrebávania živín obsiahnutých v potrave. Na druhej strane, mnohokrát obsahuje krém soľ, ktorá zvýrazní a podčiarkne jeho chuť. Obsah soli by však mal byť minimálny.

- pille riin priske CVGsSbNI44M unsplash 1024x683 - Orieškové krémy – ako vybrať ten najlepší?
autor: Pille Riin PriskeVybrať si dnes môžete z veľkého množstva druhov.

V prípade, že ste sa rozhodli siahnuť po ochutenej variante, zamerajte sa na to, či orieškové maslo obsahuje pravé suroviny ako je kakao či kokos alebo naopak obsahuje umelo pridané látky, ktoré majú chuť týchto prísad len nahrádzať. Ak ste sa rozhodli pre orieškové maslo preto, lebo chcete svojmu telu dopriať lepšie suroviny či kvalitnejšiu stravu, rozhodne sa sústreďte na jeho kvalitu a nesiahnite hneď po lacných napodobeninách.

Kategórie:

Podobné články

Volám sa Katka a už niekoľko rokov sa aktívne venujem blogovaniu a písaniu príspevkov. Som kreatívna osoba, ktorá veľmi rada skúša nové veci a objavuje nepoznané. V mojich príspevkoch sa často dočítate o celiakii, pretože s touto diagnózou bojujem už nejaký ten piatok. Hľadám nové recepty a s obrovskou radosťou vyvraciam mýty, ktoré o nej kolujú.