zdielať

Bratislava sľubuje leto plné zážitkov

bratislava - 2017 11 12 18 - Bratislava sľubuje leto plné zážitkov

Po nečakanej pandémii koronavírusu je život odrazu úplne iný. Tých šťastných ľudí sa korona fyzicky nedotkla a ekonomicky iba trošku. Tí menej šťastní však prichádzajú o prácu, podnikatelia o svoje zárobky. A leto nepočká. Leto je tu a každý si ho užije tak, ako bude môcť. Rozhodli sme sa Vás pravidelne informovať o kultúrnych podujatiach, aby ste si spestrili letný čas strávený doma, na Slovensku.

Pokiaľ sa Vám nepodarí ísť na vysnívanú každoročnú dovolenku k moru, nebojte sa. Aj na Slovensku máme prírodu, ktorá stojí za to. Ubytovanie sa však v Tatrách a okolí obsadzuje rýchlejšie ako kedykoľvek predtým. Bratislava sľubuje leto plné zážitkov pre tých, ktorí prázdniny budú tráviť doma a na hory sa nechystajú, alebo nenájdu voľné  ubytovanie. Akcie a podujatia sa v lete odohrajú samozrejme za predpokladu, že nás obíde druhá vlna koronavírusu a nebude nutné sprísňovanie opatrení. Leto iba začína, a my dúfame, že sa budeme mať na čo tešiť!

Jednou z tých väčších letných akcií, na ktorú sa zvyčajne chystáme je Diabolské leto, ktoré je však tento rok zrušené. V týcho časoch je aj tak lepšie si nájsť menšie kultúrne podujatia z hľadiska bezpečnosti a zdravia.

V Bratislave pravidelné akcie chystá staré mesto pod názvom Staromestské kultúrne leto 2020.  Na nádvorí Zichyho paláca sa v júni môžeme tešiť na divadlo, hudbu ale aj literárny klub. Divadlo je v cene 10 eur za predstavenie (pre ZŤP 5 eur).

Oplatí sa nezmeškať 15.7. monodrámu Všetky úžasné veci a 22.7. Shirley Valentine v podaní Zuzky Kronerovej. Divadlo GUnaGU predstaví 14.7. predstavenie Poslední hrdinovia, 21.7. Mutanti a 29.7. Taxi Bratislava. La Komika 16.7. uvedie v novej zostave hru English is easy.

Pokiaľ Vás neláka divadlo, tak druhou možnosťou je literárny klub. Neviete čo si pod tým predstaviť? Neváhajte a prídite sa pozrieť a neoľutujete. 13.7. nás čaká Literárny kalendár, kde bude diskusia na tému prekladu jedného z najvýznamnejších literárnych diel – Stratený raj. Neskôr, 20.7., Katarína Máliková predstaví Novú dobu básní a 27.7. Dušan Cinkota bude čítať na akcii Dezorient express z diela V čase omylov.

Pokiaľ Vám ani knižky ani divadlo nevyčarili úsmev na tvári tak možno tak spraví hudba. 23. a 30.7. sa predstavia Kuštárovci hrajú na želanie v zábavnom hudobnom popoludní na nádvorí. 31.7. to budú pre zmenu Il Cuore Barocco. Vstup na hudobné koncerty je voľný!

Na každú z akcií odporúčame vziať si rúško a dezinfekciu.

www.kamdomesta.sk/bratislava

Kategórie:

Podobné články