zdielať

Medovka – chutný čaj a liečivý pomocník

medovka - elle cartier 9Lu93fbu0Vk unsplash - Medovka – chutný čaj a liečivý pomocník
Medovka lekárska patrí medzi bežne sa vyskytujúce byliny. Elle Cartier

Medovka je bylinkou, ktorá sa bežne vyskytuje v našich záhradách a hoci vieme, že patrí medzi liečivé bylinky, väčšinou jej schopnosti nevyužívame. Vedeli ste však, že olej z medovky je najdrahším olejom na svete? Aj napriek tomu, že je medovka bežná, nachádza sa v nej len málo oleja a získať ho je technicky náročné a preto je jedným z najdrahších liečivých i vonných olejov na svete. Olej sa často používa na liečenie prejavov herpetického víru. Okrem toho však medovka v sebe skrýva množstvo zázračných vlastností. Zaujíma vás akých?

medovka - okeykat kVkiNOgkjmo unsplash 681x1024 - Medovka – chutný čaj a liečivý pomocník
autor: OkeyKatMedovka sa vyznačuje množstvom zdravotných benefitov.

Medovka lekárska má všestranné použitie a radí sa medzi bylinky, ktoré rovnako dobre poslúžia na mnoho zdravotných problémov. Výhodou je, že výrazné zdravotné benefity predstavuje už čaj z medovky. Medovka má schopnosť upokojiť podráždené trávenie, pretože dokáže veľmi spoľahlivo naštartovať metabolizmus a trávenie. Medovka dokáže dokonca naštartovať látkovú výmenu a tým uľaviť tráveniu po ťažkom a mastnom jedle.

Prechádzate práve náročným obdobím a vaša psychika je značne zaťažená? Čaj z medovky upokojuje centrálnu nervovú sústavu a prináša vítanú úľavu. Uvoľnenie predstavuje aj pre športovcov po náročnom športovom výkone a tréningu. Dobrou správou je, že medovka i čaj z nej pripravený predstavuje bohatý zdroj vitamínu C a vitamínov skupiny B. Zároveň je medovka bohatým zdrojom flavonoidov a vitamínu P, ktoré radíme medzi jedny z najsilnejších rastlinných antioxidantov, aké momentálne poznáme.

medovka - louis hansel ByO9V bwCp0 unsplash 657x1024 - Medovka – chutný čaj a liečivý pomocník
autor: Louis HanselMedovku môžete zakomponovať aj do receptov.

Medovka a čaj alebo olej z nej sa vyznačujú úžasnými zdravotnými benefitmi. Ak si neviete zvyknúť na samostatnú chuť medovky, môžete staviť na kombináciu dvoch bylín, mäty a medovky, ktoré sa navzájom perfektne dopĺňajú a neovplyvňujú. Obe byliny sú skvelé na uvoľnenie i podporu zdravého trávenia.

Kategórie:

Podobné články

Volám sa Katka a už niekoľko rokov sa aktívne venujem blogovaniu a písaniu príspevkov. Som kreatívna osoba, ktorá veľmi rada skúša nové veci a objavuje nepoznané. V mojich príspevkoch sa často dočítate o celiakii, pretože s touto diagnózou bojujem už nejaký ten piatok. Hľadám nové recepty a s obrovskou radosťou vyvraciam mýty, ktoré o nej kolujú.