zdielať

Masážny kameň Gua sha

kameň - pexels polina kovaleva 5928038 scaled - Masážny kameň Gua sha
Kameň Gua sha Zdroj: pexels.com

Ak si masáž nemôžete dopriať v salóne, je viacero možností, ako si ju dopriať v pohodlí domova. Jednou z nich je masáž pomocou hladkého plochého kameňa s názvom Gua sha.

kameň - pexels polina kovaleva 5927837 scaled - Masážny kameň Gua sha
Zdroj: pexels.com

Tvar kameňa nie je len estetickou záležitosťou, pretože každé jeho zaoblenie je určené na inú časť tváre či tela. Túto masážnu pomôcku si môžete vybrať z rôznych prírodných kameňov (napr ruženín, jadeit, ametyst, obsidián),ktoré v sebe nesú liečivú energiu. Každý má iné účinky, no najlepšie je vyberať intuitívne.
Prospešné je ho raz za čas aj nabiť, napríklad na okne na svetle mesiaca v splne alebo na slnku.

Masáž kameňom Gua sha má svoj pôvod v tradičnej čínskej medicíne, kde tiež pôsobil omladzujúco a ozdravne. Masíruje akupresúrne body, čistí lymfu, odstraňuje opuchy, tonizuje, vyhladzuje pleť, prinesie vitalitu, uvoľnenie svalov na tvári, zdravšiu, žiarivejšiu pleť, jednoducho postupne vyrieši problémy pleti, dokonca si poradí aj s ochabnutou pokožkou a vráskami.

kameň - pexels elly fairytale 3865681 scaled - Masážny kameň Gua sha
Zdroj: pexels.com

Masírovanie jemnými ťahmi pomocou kameňa pôsobí hlbšie, ako masáž len rukami.
Po vyčistení tváre a okolia aplikujte pleťový olej. Začnite od krku a postupujte nahor. Odporúča sa používať niekoľkokrát do týždňa, stačí krátky čas.
Používa sa nielen na masáž tváre, ale aj tela, kedy napríklad uvoľňuje bolesti a odstraňuje toxíny z lymfatického systému, túto formu je však lepšie nechať na odborníkov.
Pre ešte lepšie výsledky prejavené na pleti je skvelé praktizovať aj tvárovú gymnastiku.

Masážny valček funguje podobne ako Gua sha, tiež je jeho masážna časť z prírodného kameňa a takisto pleť omladzuje a čistí. Pomáha lepšiemu vstrebávaniu krému, oleja, či séra. Valček môžete nahriať alebo vychladiť napríklad na lepšie zmiernenie opuchov.

Krásnu pleť však nezískate len starostlivosťou o pleť zvonka, dôležitá je aj strava, pohyb vonku, psychická pohoda a celkový životný štýl.

Zdroje:
https://www.tcm.cz/o-tcm/co-je-to-guasha

Vyskúšajte kameň Gua Sha – najlepší facelift pre pokožku

Kategórie:

Podobné články

mmnt.sk
Close Cookmode