zdielať

Je smoothie tekuté zdravie?

Je smoothie tekuté zdravie? - cocktail 2295728 1920 - Je smoothie tekuté zdravie?
Do svojho organizmu dostávame prostredníctvom smoothie veľmi veľa jednoduchých cukrov pochádzajúcich z ovocia, vďaka ktorým naberáme na váhe. Zdroj: pixabay.com

V posledných rokoch začal trend zdravej výživy a zdravého životného štýlu naberať na obrátkach. Stránky zdravého životného štýlu vznikali a naďalej vznikajú ako huby po daždi a každá tvrdí, že práve ona má recept na pevné zdravie či vysnívanú postavu, s ktorou vám vie pomôcť už do budúceho leta. Veľkým trendom sa stali najmä smoothie z rozmixovaného ovocia alebo zeleniny s prídavkom mlieka či vody. Zástancovia smoothie si nevedia vynachváliť, že vďaka tejto vychytávke dostanú do tela vitamíny, ktoré by do seba za normálnych okolností nedostali. Smoothie pomáha dopĺňať pitný režim a môže byť skvelou alternatívou raňajok či zdravej desiaty.

Trend smoothie sa natoľko rozbehol, že dnes už máme špeciálne mixéry, vďaka ktorým si túto zdravú a lahodnú pochúťku môžeme dopriať veľmi rýchlo a jednoducho aj počas hektického pracovného dňa. Je však smoothie naozaj tekuté zdravie ako o ňom hovoria mnohé fitness stránky, ktoré ho zároveň aj propagujú?

Je smoothie tekuté zdravie? - milkshake 1021027 1920 1024x682 - Je smoothie tekuté zdravie?

Zdroj: pixabay.com

Smoothie v skutočnosti nie je také zdravé ako sme o ňom na začiatku jeho slávy predpokladali. Smoothie je v skutočnosti koncentrovaný cukor, nad ktorým sa nezamýšľame a ktorého príjem nám nespôsobuje žiadne problémy. Smoothie sa v mnohých domácnostiach pripravuje výlučne z ovocia ako napríklad banány, bobuľové ovocie (jahody, maliny, čučoriedky, …), kiwi a mnohé iné. Pri príprave tejto zdravej maškrty však často zabúdame na to, že v ovocí sa nachádza cukor – aj keď prírodný ale predsa nebezpečný. Zvýšená konzumácia cukru vedie k vzniku a rozvoju civilizačných chorôb ako napríklad cukrovka či obezita.

Pri mixovaní smoothie však na to veľmi často zabúdame. A tak sa stáva, že v mixéri skončia dva banány, hrsť čučoriedok či malín a k tomu ešte aj jahody. S pocitom uspokojenia si namixujeme podľa nášho názoru zdravý nápoj, ktorý si doprajeme po cvičení alebo len tak ako náhradu za naše obľúbené sladkosti, s ktorými sme sa však kvôli vysnívanej postave rozlúčili už pred pár mesiacmi. Napriek tomu priberáme a nedokážeme si vysvetliť prečo. Odpoveď na to je veľmi jednoduchá.

Je smoothie tekuté zdravie? - smoothie 1444371 1920 1024x678 - Je smoothie tekuté zdravie?

Zdroj: pixabay.com

Do svojho organizmu dostávame prostredníctvom smoothie veľmi veľa jednoduchých cukrov pochádzajúcich z ovocia, vďaka ktorým naberáme na váhe. Pravdou je, že vďaka smoothie dostávame do seba oveľa viac ovocia ako za normálnych okolností. Mixované ovocie nám nerobí problém zjesť tak ako rovnaká porcia ovocia nakrájaná na tanieri.

Je smoothie tekuté zdravie? - smoothie 2340399 1920 703x1024 - Je smoothie tekuté zdravie?

Zdroj: pixabay.com

Pokiaľ nechceme upustiť od smoothie, mali by sme upustiť od častej konzumácie, prípadne sa zamerať viac na zeleninové a zelené smoothie, ktoré sú cenným zdrojom antioxidantov a zároveň neobsahujú také obrovské množstvo cukru a prázdnych kalórií ako nápoj vyrobený len z ovocia.

 

Kategórie:

Podobné články

Volám sa Katka a už niekoľko rokov sa aktívne venujem blogovaniu a písaniu príspevkov. Som kreatívna osoba, ktorá veľmi rada skúša nové veci a objavuje nepoznané. V mojich príspevkoch sa často dočítate o celiakii, pretože s touto diagnózou bojujem už nejaký ten piatok. Hľadám nové recepty a s obrovskou radosťou vyvraciam mýty, ktoré o nej kolujú.