zdielať

Január je mesiacom predsavzatí, podarí sa nám ich dodržať?

predsavzatia - adult 1867743 1920 - Január je mesiacom predsavzatí, podarí sa nám ich dodržať?
Vďaka predsavzatiam môžete zhodiť prebytočné kilá. pixabay.com

Obdobie Vianoc patrí medzi najkrajšie v roku. Okrem vianočnej nálady znamená pre detí a študentov obdobie prázdnin a pre dospelých je to zvyčajne čas dovolenky. Práve počas Vianoc väčšina z nás poľaví v režime stravovania, v cvičení, ale aj v iných životných návykoch. Po Novom roku však zvyčajne prichádza obdobie, kedy sa chceme dostať do bežného života a to je pre mnohých z nás náročné. Práve k tomuto nám pomáhajú predsavzatia. 

Pri správnom nastavení predsavzatí je dôležité myslieť na to, aby ciele, ktoré si zvolíme boli dosiahnuteľné a reálne. Ciele, ktoré sa nám nemusí podariť splniť majú na nás opačné účinky ako by sme si predstavovali a demotivujú nás. Psychológovia odporúčajú dať si menej predsavzatí, zamerať sa na ne a dotiahnuť ich až do konca.

Mesiac bez alkoholu

Po silvestrovských oslavách a prípitkoch si mnohí z nás dávajú predsavzatie očisty od alkoholu. V mnohých krajinách ľudia považujú január za mesiac, kedy by sme sa mali vzdať úplne tohto nezdravého nápoja a dopriať nášmu telu regeneráciu.  Pre zdravie to má veľmi prospešnú účinky a aj práve vďaka vypusteniu sladených miešaných nápojov či piva dokážeme ľahšie zhodiť prebytočné kilá.

predsavzatia - belly 2354 1920 1024x683 - Január je mesiacom predsavzatí, podarí sa nám ich dodržať?
autor: pixabay.comVďaka vynechaniu alkoholu sa budete cítiť lepšie.

Prestať fajčiť

Fajčenie patrí medzi zlozvyky, ktorých je najťažšie sa vzdať. Napriek tomu skúšajú tento boj milióny ľudí boj každoročne milióny ľudí. Tí, ktorí chcú prestať fajčiť potrebujú najmä pevnú vôľu a prípadne novú aktivitu, na ktorú sa budú sústrediť keď dostanú chuť na cigaretu.

Zlepšiť stravovanie a schudnúť

Prejedanie patrí k Vianociam, však málokto z nás si vie odpustiť skvelý zemiakový šalát, či obľúbený medovníček. Väčšina z nás trávi tento čas pozeraním rozprávok a pojedaním toho čo mu práve príde na chuť. Nie je na tom nič zlé, ale postaviť sa na váhu Vianociach je pre mnohých z nás často šokom. Presne v tomto bode často prichádza novoročné predsavzatie- schudnúť. Skvelým tipom, ako sa rozhýbať po dňoch plných relaxu, je predsavzatie nachodiť denne aspoň 10 tisíc krokov. S týmto predsavzatím pomôžu mobilné aplikácie, ale pre presnejšie meranie odporúčame zakúpiť fitness hodinky alebo fitness náramok. Dôležité je po sviatkoch upraviť aj stravu a vymeniť majonézový šalát za zeleninový.

Nezabúdajte, čo sa týka stravovania, nie je úplne dôležité ako sa stravujete medzi Vianocami a Novým rokom, ale dôležité je stravovanie medzi Novým rokom a Vianocami.

Kategórie:

Podobné články

mmnt.sk
Close Cookmode