zdielať

The Game Changers, alebo vegáni s výkonom

vegan - simon berger CnygD0 II6M unsplash scaled - The Game Changers, alebo vegáni s výkonom
Vrcholoví športovci bez konzumácie mäsa majú kratšiu dobu regenerácie. Simon Berger

Film the Game Changers, ktorý si môžete pozrieť na Netflixe, otvára oči všetkým športovcom. Dokument úplne vyvracia niektoré mýty, ktorými sa všetci riadime. Bielkoviny z mäsa nie sú pre naše telo vôbec také prospešné, ako sa hovorí. Jack Wilks, producent, vegán a učiteľ bojových umení cestuje po svete a zbiera fakty o tom, ako mäso pôsobí na ľudský organizmus. Zameriava sa na to, ako optimálne svoje telo regenerovať a zaťažovať, a aké zdroje potravy sú na to potrebné. Výsledky sú veľmi prekvapujúce. Mäso je pre naše telo záťažou, nie pomocou k lepšiemu výkonu. Zároveň je produkcia mäsa záťažou aj pre našu planétu. Preto nejedzme mäso – zlepšime si výkon a chráňme planétu a práva zvierat. To je posolstvo, ktoré som si odniesla z pozerania filmu.

Predtým, ako si poviete, že to je hlúposť a zavádzanie, zamyslite sa. Pamätáte si časy keď všetci fajčili? Fajčenie bolo dokonca považované za zdraviu prospešné. Fajčilo sa doma, v kanceláriách, dokonca aj v spálni. Keď prišli na svetlo sveta prvé informácie o tom, že fajčenie škodí zdraviu, tak ľudia tomu neverili. Výrobcovia cigariet a mnoho vplyvných ľudí naďalej tvorili reklamu, ktorá ľudí nabádala fajčiť. Pokiaľ ide o peniaze, tak zdravie ide bokom. Dnes namiesto reklamy na cigarety vidíme reklamy na burger, steak a iné mäsové produkty. Jedenie mäsa sa stereotypne spája s dominanciou, mužnosťou a zdravím, aby sa spotrebitelia mäsa cítili dobre. Kde je však skutočná pravda?

Vo filme „The Game Changers“ sa predstavia vrcholoví športovci, ktorí na vlastnej koži pocítili zmenu keď prešli z konzumácie mäsa na vegetariánstvo, alebo vegánstvo. Bez príjmu mäsa má ich telo schopnosť rýchlejšej regenerácie, majú viac energie a podávajú lepší výkon. Ich krv je čistejšia, srdce zdravšie, myseľ pokojnejšia. V jednej časti filmu sa dokonca hovorí aj o problémoch s erekciou v súvislosti s mäsom.

Kedysi ľudia jedli toľko mäsa, koľko zvierat chovali, zabili a spracovali. Prípadne ulovili. Mäso bol luxus, ktorý si bolo potrebné odpracovať. Dnes je nákup v supermarkete jednoduchý. Kúpite si a môžete zjesť. To však nie je prospešné pre planétu, ani pre naše zdravie.

Informujme sa, vzdelávajme sa a verme odborníkom. Pokiaľ sa nechcete stať vegetariánom, skúste spotreb mäsa aspoň obmedziť. Kupujte mäso z fariem, kde je o zvieratá dobre postarané. Dajte si spraviť krvné testy a sledujte, aký dopad bude mať na Vaše telo nové stravovanie. Žijeme v modernej dobe: buďme všímaví, ekologickí a rozumní.

zdroj: gamechangersmovie.com

Kategórie:

Podobné články