zdielať

Brusnice – malý červený zázrak

brusnice - joanna kosinska PHbtjiC5u70 unsplash - Brusnice – malý červený zázrak

Chladné počasie so sebou prináša množstvo rizík ako ochorieť. Zápal močových ciest patrí medzi nepríjemné a bolestivé ochorenie, na ktoré sú náchylné predovšetkým ženy. Prvé príznaky ochorenia na seba nenechajú dlho čakať, ale dobrou správou je, že je možné ho v prvých fázach pomerne jednoducho vyliečiť. Na trhu existuje množstvo preparátov, ktoré vám môžu pomôcť a väčšina z nich sa spája jedným konkrétnym znakom – obsahujú extrakt z brusníc. Malé červené plody predstavujú skutočných priekopníkov pri boji s ochoreniami močových ciest a sú nielen účinným liekom, ale i vhodnou prevenciou. Čo všetko však v sebe brusnice ukrývajú a aké sú ich ďalšie účinky na ľudské zdravie?

brusnice - anna auza CKK2XGt60aI unsplash 1024x664 - Brusnice – malý červený zázrak
autor: Anna AuzaBrusnice sú bohaté na liečivé látky i zásobu antioxidantov.

Brusnice sú bohatým zdrojom vitamínu C a A. Zabudnúť nesmieme ani na obsah minerálnych látok ako selén, horčík, vápnik, mangán, zinok či železo. Okrem toho v nich objavíme i omega-3 a omega-6 mastné kyseliny a celý zástup rastlinných látok radiacich sa medzi účinné rastlinné antioxidanty, ktoré spomaľujú starnutie a bojujú proti vzniku chronických i akútnych ochorení. Brusnice boli už v minulosti súčasťou mnohých receptov podporujúcich ženskú plodnosť.

Ich zloženie má mimoriadne močopudné účinky, čo je skvelá vlastnosť najmä v prípade, že bojujete proti spomínanému zápalu močových ciest. Pri ich užívaní či užívaní preparátov využívajúcich ich extrakt však treba myslieť na dodržiavanie správneho pitného režimu. V opačnom prípade môže organizmus dospieť k dehydratácii. Okrem močovej sústavy vplývajú brusnice vďaka obsahu horčíku upokojujúco i na nervovú sústavu a dokázané sú i účinky na srdcovú sústavu.

brusnice - food photographer jennifer pallian Z5tfVSjDeIk unsplash 819x1024 - Brusnice – malý červený zázrak
autor: Food Photographer Jenifer PallianPomôžu pri liečbe ochorení mnohých vnútorných sústav a sú účinnou prevenciou.

Napriek výborným účinkom na vnútorné sústavy tela však brusnice dokážu pomôcť i navonok. Sú skvelými bojovníkmi pri odstraňovaní zubného povlaku, ktorý sa hromadí na horšie prístupných miestach zubov a stojí za vznikom a rozšírením zubného kazu. Ich pravidelná konzumácia môže priniesť vášmu zdraviu mnoho benefitov.

Kategórie:

Podobné články

Volám sa Katka a už niekoľko rokov sa aktívne venujem blogovaniu a písaniu príspevkov. Som kreatívna osoba, ktorá veľmi rada skúša nové veci a objavuje nepoznané. V mojich príspevkoch sa často dočítate o celiakii, pretože s touto diagnózou bojujem už nejaký ten piatok. Hľadám nové recepty a s obrovskou radosťou vyvraciam mýty, ktoré o nej kolujú.