zdielať

Black Panther je miliardový! Stačilo mu 26 dní

Black Panther je miliardový! Stačilo mu 26 dní - black - Black Panther je miliardový! Stačilo mu 26 dní
Prvý film o Black Pantherovi zlomil všetky rekordy a očakávania. Marvel

To, že ďalší superhrdinský film z dielne Marvelu bude zlatou baňou sa nepochybovalo. Ale že Black Panther zbúra všetky najdivokejšie očakávania, tak to sa naozaj nečakalo. A stačilo mu nato iba 26 dní! Ani mesiac od premiéry v kinách si príbeh z Wakandy vybojoval na tržbách miliardu dolárov.

Marvel to so superhrdinami jednoducho vie, ale Black Panther sa týmto výkonom zaradil medzi top filmy od tohto komiksového giganta. Koncern Disney, ktorý Marvel vlastní môže byť spokojný. Tento film sa stal šestnástym v poradí z jeho produkcie, ktorý utŕžil miliardu. Čo sa týka Marvelu, tak je piatym filmom v histórii, ktorý prekonal túto hranicu. Túto obrovskú sumu predtým uhrali len dva filmy o Avengeroch, Iron Man 3 a Kapitán Amerika: Občianska vojna. Preto nie je prekvapením, že Marvel už ohlásil vznik druhého pokračovania Panthera. to by sa mohlo do kín dostať už v roku 2020. Všetci superhrdinovia sa ešte predvedú v spoločnom boji proti Thanosovi v tretích Avengeroch už na konci apríla.

V USA film zarobil 521 miliónov dolárov, zvyšok plynie z medzinárodných tržieb. Film tak žne úspech doma aj v zahraničí, pekne 50:50. Black Panther sa stal deviatym najvýnosnejším filmom všetkých čias a piatym najvýnosnejším superhrdinským filmom.  Jednoducho je to zlatá baňa.

Kategórie:

Podobné články

mmnt.sk
Close Cookmode