zdielať

Arašidové maslo – zdravá pochúťka?

Arašidové maslo - je zdravou pochúťkou? arašidové maslo - zdravá pochúťka? - pille riin priske CVGsSbNI44M unsplash - Arašidové maslo – zdravá pochúťka?

Kto z nás by nepoznal arašidové maslo, ktoré sa vyskytovalo v každom druhom americkom filme? Legendárne sendviče s arašidovým maslom poznalo nejedno dieťa a v dobe, kedy nebolo príliš rozšírené sme dumali ako môže táto pochúťka chutiť. Doba sa posunula a dnes je arašidové maslo nielen dostupné ale i mimoriadne obľúbené. Častokrát sa objavuje v zdravých receptoch a mnoho z nás nedokáže arašidovému maslu odolať i bez doplnkov a doprajú si pár lyžíc v rámci zdravej výživy. Je však arašidové maslo naozaj zdravé alebo sa jedná len o ďalší premyslený trik reklamného priemyslu?

arašidové maslo - zdravá pochúťka? - bruna branco tURLNOkIuQA unsplash 683x1024 - Arašidové maslo – zdravá pochúťka?
autor: Bruna BrancoDôležité je vybrať si správnu kvalitu arašidového masla.

Na začiatok je rozumné podotknúť, že nie je maslo ako maslo. Pravé arašidové maslo je predovšetkým (a prekvapivo určite nie) z pravých arašidov často doplnených štipkou soli, ktorá zvýrazní ich chuť. Arašidové maslá dostupné v regáloch obchodných domov sú však často zmesou cukru a tuku s malým podielom arašidov a neprinášajú pre zdravie žiadny benefit, naopak ešte zaťažujú naše vnútorné orgány. Ak chcete siahnuť po arašidovom masle v rámci zdravej výživy, nechajte si záležať na tom, aby malo čo najčistejšie zloženie s minimom prídavkov. Čo vám také arašidové maslo potom prinesie?

Arašidy sú ako takmer všetky orechy cenným zdrojom zdravých tukov, ktoré bojujú proti vysokej hladine cholesterolu a predstavujú stavebný kameň bunkových membrán. Okrem toho. v nich objavíte i nezanedbateľný podiel vitamínov skupiny B, vitamínu E, minerálov ako meď, železo, zinok, mangán a mnoho ďalších. Určite vás poteší i fakt, že arašidové maslo je bohaté na obsah antioxidantov, ktoré pomáhajú znižovať tempo starnutia a starajú sa o zdravie celého organizmu.

arašidové maslo - zdravá pochúťka? - alison lafortune MRYKKn2SX5E unsplash 659x1024 - Arašidové maslo – zdravá pochúťka?
autor: Alison Lafortune Arašidové maslo je výborné samotné ale stane sa i skvelým doplnkom mnohých jedál.

Pri arašidovom masle je však dôležité sebaovládanie. Keď si zvyknete na jeho charakteristickú chuť, bude pre vás naozaj ťažkým orieškom dopriať si jeho vyvážené množstvo. Avšak, tak ako pri každom jedle, i pri arašidovom masle je rozhodujúce jeho množstvo a fakt, že všetkého veľa škodí.

Kategórie:

Podobné články

Volám sa Katka a už niekoľko rokov sa aktívne venujem blogovaniu a písaniu príspevkov. Som kreatívna osoba, ktorá veľmi rada skúša nové veci a objavuje nepoznané. V mojich príspevkoch sa často dočítate o celiakii, pretože s touto diagnózou bojujem už nejaký ten piatok. Hľadám nové recepty a s obrovskou radosťou vyvraciam mýty, ktoré o nej kolujú.
mmnt.sk
Close Cookmode