zdielať

Ako zatočiť s migrénou domácimi receptami

bolesť hlavy - aaron blanco tejedor VBe9zj JHBs unsplash scaled - Ako zatočiť s migrénou domácimi receptami
Ako sa zbaviť migrény? Aarón Blanco Tejedor

Hovorí sa, že migrény sú najčastejšie spôsobené nezdravým životným štýlom a nedostatkom spánku. Ako je však možné, že s migrénou bojujeme i v prípade, že máme svoj životný štýl pod kontrolou? Pravdou je, že nik presne netuší, prečo nás migrény sužujú. Dnes sme si pre Vás pripravili článok, ktorý obsahuje osvedčené tipy a triky pre boj s migrénou. Samozrejme, niekedy je jediným riešením vziať si lieky a poriadne si oddýchnuť alebo pospať. Ako je možné zmierniť migrénu pomocou domácich liekov? Prezradíme Vám.

Zabezpečte organizmu dostatočnú hydratáciu

Pamätáte si, že keď sme boli deti prvou pomocou na bolesť hlavy bol veľký pohár vody? Tento trik stále funguje a je pravdou, že nedostatočná hydratácia môže byť spúšťačom migrény. Počas migrény obmedzte príjem kofeínu a doprajte si viac čistej vody. Pridať do nej môžete napríklad kúsky limetky a uhorky, ktoré sú skvelé na zlepšenie chuti a obsahujú množstvo biologicky cenných aktívnych látok.

bolesť hlavy - daniele levis pelusi hjiDh9 CmUM unsplash 1024x683 - Ako zatočiť s migrénou domácimi receptami
autor: Daniele Levis PelusiPohár vody je prvou pomocou pri migréne.

Odpočiňte si v tichej a tmavej miestnosti

Jedným zo základných prejavov migrény je extrémna citlivosť na svetlo a zvuky. Zatiahnite vo svojej izbe závesy, doprajte si chvíľu ticha. Čas môžete využiť na relaxáciu alebo meditáciu. Vyskúšať môžete tiež niektorý z relaxačných čajov, ktoré obsahujú levanduľu alebo harmanček.

Pomôže studený i teplý obklad

Obklad naneste na čelo alebo zadnú stranu krku. Teplotu obkladu zvoľte podľa svojich preferencií. Odborníci zaoberajúci sa liečbou migrény sa zhodujú, že ľadové obklady majú znecitlivejúci účinok a tiež sa podieľajú na stimulácii nervových zakončení. Teplé obklady pomáhajú naopak uvoľňovať stuhnuté svaly, ktoré sú často príčinou migrény. Skvelým krokom môže byť i vyskúšanie teplej alebo studenej sprchy.

bolesť hlavy - daiga ellaby ClWvcrkBhMY unsplash 1024x683 - Ako zatočiť s migrénou domácimi receptami
autor: Daiga EllabyLevanduľa pomáha pri upokojení podráždenej nervovej sústavy.

Doprajte si levanduľovú vôňu

Levanduľová vôňa sa už od dávnych čias odporúčala na upokojenie podráždenej nervovej sústavy. Siahnuť môžete po sušenej levanduli alebo po éterickom oleji do aromalampy. V štúdií, ktorá sa zaoberala účinkami inhalácie výparov levanduľového oleja počas migrény, bolo dokázané, že pacienti, ktorí dýchali vonné výpary levandule  zaznamenali úľavu od migrény už po 15 minútach.

Kategórie:

Podobné články

Volám sa Katka a už niekoľko rokov sa aktívne venujem blogovaniu a písaniu príspevkov. Som kreatívna osoba, ktorá veľmi rada skúša nové veci a objavuje nepoznané. V mojich príspevkoch sa často dočítate o celiakii, pretože s touto diagnózou bojujem už nejaký ten piatok. Hľadám nové recepty a s obrovskou radosťou vyvraciam mýty, ktoré o nej kolujú.