zdielať

Najlepšie vynálezy roku 2021

- sunbeam photography N7PRQhIONOs unsplash scaled - Najlepšie vynálezy roku 2021

Svet aj napriek pandémii funguje ďalej. Každoročne sme svedkami nových objavov, technológií, liekov, jedla a mnohých ďalších vecí. Aký je rok 2021? Jednoznačne bohatý na vynálezy.

Medzi top objavy samozrejme patrí vylepšovanie vakcíny proti Covidu 19, domáce samo-testy a iné testy na Covid 19. Tiež vylepšenie pľúcnej ventilácie a „skafandrov“ pre lekárov. Okrem toho však objavy pribudli aj v iných oblastiach. Prinášame top tie top objavy:

  1. Vymoženosti pre ľudí so zdravotným postihnutím. V roku 2021 boli markantné hlavne štyri vynálezy pre znevýhodnených ľudí. Prvým je prístroj OrCam Read, ktorý dokáže prečítať akýkoľvek text. Tento prístroj uľahčuje život nevidiacim, ale aj ľuďom s poruchami čítania. Použivatelia namieria laserové svetielko na text a prístroj im prečíta čo vidí. Ďalším produktom sú špeciálne topánky bez zapínania pre ľudí s pohybovými problémami, telesným postihnutím, alebo artrózou. Poslednou novinkou je vozíček pre imobilných, ktorý zaberá oveľa menej miesta, a pritom zostáva stabilný.
  2. Šport Jednoznačným víťazom je bežiaci pás, na ktorom používate aj ruky. Vyzerá veľmi elegantne a zašportujete si o niečo viac. Najlepšie je, že je poháňaný vašou vlastnou silou. Určite stojí za vyskúšanie. Adidas sa pýši v roku 2021 teniskami, ktoré výrobou spotrebujú o 3 kilá CO2 menej ako ostatné. Sú ekologickejšie, celkom pekné a rovnako drahé ako ostatné. Posledným športovým prístrojom, ktorý stojí za zmienku je domáci cvičiaci prístroj na vrchnú časť tela Tonal, ktorý používa digitálne váhy a magnety, takže zaberá menej miesta a je ľahšie nastaviteľný.
  3. Iné. Medzi iné vymoženosti patrí napríklad aj pohodlnejší stan na stanovanie, ktorý vyzerá ako sieť, ktorú si napevno prichytíte o stromy. V spánku tak budete nad zemou a vyhnete sa premočenie stanu od zeme a tiež tlačeniu a pichaniu kamienkov a ihličia. Nemusíte sa báť. Stan sa dá upevniť tak, aby sa nehojdal, takže je vhodný aj pre ľudí s citlivejším žalúdkom. Ďalším objavom je aj nový robotický vysávač, ktorý je ešte inteligentnejším spoločníkom v domácnosti ako tie predošlé vysávače. Okrem povysávanie dokáže podlahu aj umyť. zaujímavou novinkou je aj príchuť vody Waterdrop. Je to silná esencia na ochutenie vody v malom obale. Doprajete si tak každý deň skvelý nápoj bez kupovania plastových fliaš.

Zdroj: time.com

Kategórie:

Podobné články