zdielať

Ako nájsť stratenú energiu a cvičiť počas leta

- scott broome cuOHHP5tx5g unsplash scaled - Ako nájsť stratenú energiu a cvičiť počas leta

Hoci je toto leto chladnejšie než predchádzajúce, predsa sa nájde pár skutočne horúcich dní. A komu by sa chcelo púšťať do cvičenia, keď i dýchanie je počas týchto dní náročné? Napriek tomu nechceme stratiť návyk cvičiť každý deň. Cvičenie prináša množstvo benefitov a krásna postava je len jedným z nich. Lepšia nálada je účinok cvičenia, ktorý na rozdiel od perfektnej formy pozorujeme ihneď. Ako nestratiť motiváciu cvičiť počas letných dní? Nezabúdajme, že ide predovšetkým o návyk cvičiť, nemusíme v lete prekonať všetky rekordy.

Naplánujte si cvičenie skoro ráno alebo po západe slnka

Teplota ráno ešte nestúpa k infarktovým hodnotám a po západe slnka je tiež príjemne. Ak ste si naplánovali na daný deň cvičenie, snažte sa svoju povinnosť splniť tak, aby počasie nebolo výhovorkou. Ak budete cvičiť ráno, nebudete hľadať výhovorky, prečo cvičenie v daný deň nesplniť. Večerné cvičenie je naozaj pre odvážlivcov, ktorí žiadne výhovorky nehľadajú.

- derick mckinney   QqvTI5Edc unsplash 829x1024 - Ako nájsť stratenú energiu a cvičiť počas leta
autor: Derick McKinneyNájdite si počas letných dní svoj typ cvičenia.

Zvoľte si jednoduché varianty cvičenia

Je samozrejmosťou, že pri joge alebo lekcii pilatesu nespálite toľko kalórií ako pri kardiu alebo HIIT. I tieto cvičenia však pomáhajú v podstatnej miere formovať postavu a udržiavať zdravý životný štýl. Počas horúcich dní nespôsobia ťažkosti a skvelo si pri nich uvoľníte stuhnuté svaly. A nevyjdete z cviku.

Cvičte na čerstvom vzduchu

Dusné prostredie v obývačke či izbe, kde obvykle cvičíte? Zájdite si zacvičiť von. Ráno i večer je ovzdušie príjemne osviežujúce a pomôže Vám naladiť sa na správnu vlnu. Môžete vyskúšať cvičenie na terase, balkóne či v parku. Pohyb na čerstvom vzduchu nám rovnako ako cvičenie prináša množstvo benefitov a podporuje mozgovú činnosť. Prečo teda neskombinovať obe činnosti do jednej? Okrem toho môžete vyskúšať aktivity, ktorým lepšie svedčí vonkajšie prostredie (napríklad skákanie na švihadle).

- diego lozano GmreJC6x3Qg unsplash 1024x683 - Ako nájsť stratenú energiu a cvičiť počas leta
autor: Diego LozanoCvičenie na čerstvom vzduchu dáva aktivite nový rozmer.

Pitný režim je počas leta ešte dôležitejší

Ak ste sa už odhodlali cvičiť, nezabúdajte dodržiavať správny pitný režim. Naša únava a podráždenosť počas letných mesiacov často pramení práve z nedostatku vody. Aj do cvičenia sa dostanete oveľa jednoduchšie, ak Vás nebude trápiť bolesť hlavy.

Kategórie:

Podobné články

Volám sa Katka a už niekoľko rokov sa aktívne venujem blogovaniu a písaniu príspevkov. Som kreatívna osoba, ktorá veľmi rada skúša nové veci a objavuje nepoznané. V mojich príspevkoch sa často dočítate o celiakii, pretože s touto diagnózou bojujem už nejaký ten piatok. Hľadám nové recepty a s obrovskou radosťou vyvraciam mýty, ktoré o nej kolujú.