zdielať

3 najčastejšie mýty o akné

akné - marius spita O0dO1zSsBP4 unsplash scaled - 3 najčastejšie mýty o akné
lis698ty Marius Spita

Akné je postrachom pokožky mnohých ľudí. Hormonálna nerovnováha v puberte spôsobuje výskyt nevzhľadných červených vyrážok, ktoré sú našimi vernými spoločníkmi. Čo však v prípade, že sa Vás akné ako kliešť drží aj v dospelosti? Vtedy prichádzajú na rad overené rady okolia, ktoré možno nie sú až také overené, ako sa na prvý pohľad zdá. Púšťame sa do boja a držíme sa starých mýtov, ktoré nám život len viac komplikujú a ich dodržiavanie neprináša žiadne výsledky. Niekedy potrebujeme na akné oveľa viac ako len čistiaci gél. Niekedy je potrebné zapojiť do celej hry i zdravý životný štýl. Musíme si uvedomiť, že pokožka ako prvá reaguje na to, keď v organizme nie je niečo v poriadku a akné môže byť len symptómom. Poďme sa však pozrieť na 3 najčastejšie nepravdivé informácie o vzniku akné.

akné - charisse kenion 3bdSGpKVAmk unsplash 1024x683 - 3 najčastejšie mýty o akné
autor: Charisse KenionAkné mnohých trápi i v dospelosti.

1. Čistíš si pleť príliš málo

Samozrejme, že ak niekto svoju pleť zanedbáva, objaví sa akné. Vo väčšine prípadov však s výskytom červených vyrážok bojujeme všetkými možnými kozmetickými prostriedkami, ktoré sa nachádzajú v našej blízkosti. A to je práve tá chyba. Extrémne čistenie a používanie agresívnych kozmetických prípravkov má za následok extrémne vysušenie a podráždenie pleti. Možno robíte presný opak nedostatočného čistenia. Možno si pleť čistíte príliš veľa, a preto máte akné. Pleť sa odporúča čistiť ráno a večer, prípadne po namáhavom cvičení.

2. Za akné môže čokoláda

Čokoláda je od začiatku v celej situácii absolútne nevinne. Kvalitná čokoláda s obsahom kakaa nad 70% je zdrojom biologicky aktívnych látok, ktoré pomáhajú v boji s akné. Ak máte však tendenciu pochutiť si na nekvalitných čokoládových tyčinkách, na vine je práve cukor. Naša populácia prijíma cukor v nadmernej miere. A ten je zodpovedný za tvorbu zápalov, mastenie pleti a v konečnom dôsledku i za vznik akné. Nemusíte drasticky vyškrtnúť čokoládu. Zamerajte sa radšej na kvalitné produkty a obmedzte konzumáciu rafinovaného cukru.

akné - louis hansel shotsoflouis 6fRyao7izMk unsplash 1024x683 - 3 najčastejšie mýty o akné
autor: Louis Hansel Za tvorbu akné je zodpovedný cukor.

3.Používaj častejšie peeling

Peelingové prípravy v sebe nesú prísľub nebesky hebkej pokožky. Peelingy s príliš veľkými čiastočkami však svoju prácu vôbec nevykonajú a miesto vyhladenia pokožky ju ešte viac podráždia. Peeling by ste mali používať na pleť maximálne raz týždenne. V prípade extrémneho akné je lepším krokom sa mu úplne vyhnúť a zveriť sa do rúk šikovného dermatológa, ktorý sa o vyčistenie pleti postará na profesionálnej úrovni.

Mocnými pomocníkmi pri liečbe akné sú zásady zdravého životného štýlu. Pestrá strava plná vitamínov a minerálov, dostatočný spánok, pravidelný pohyb a vyvážený pitný režim dokážu naozaj zázraky. Spoľahnite sa na ne skôr, ako siahnete po overených kozmetických produktoch.

Kategórie:

Podobné články

Volám sa Katka a už niekoľko rokov sa aktívne venujem blogovaniu a písaniu príspevkov. Som kreatívna osoba, ktorá veľmi rada skúša nové veci a objavuje nepoznané. V mojich príspevkoch sa často dočítate o celiakii, pretože s touto diagnózou bojujem už nejaký ten piatok. Hľadám nové recepty a s obrovskou radosťou vyvraciam mýty, ktoré o nej kolujú.