zdielať

Tieto Vianoce budú o čosi čarovnejšie. Vráti sa Mary Poppins

mary poppins - mary e1521198394467 - Tieto Vianoce budú o čosi čarovnejšie. Vráti sa Mary Poppins
Novou Mary Poppins bude herečka Emily Blunt. Disney

Trvalo to dlhých 54 rokov, kým Disney nabral odvahu a pokúsiť sa vrátiť k životu jednu z najväčších legiend – Mary Poppins. Rodinný muzikál z roku 1964 sa stal kultom a herečka Julie Andrews sa stala symbolom tej doby a nikdy neprekročila tieň tejto ikonickej úlohy. Kto by nepoznal dokonalú Mary Poppins, ktorá so svojou čarovnou kabelkou premení aj tú najvšednejšiu vec na nové dobrodružstvo. Pôvodný príbeh je gýčový, presladený, plný klišé a nejedna generácia ho, aj napriek tomu, miluje.

Tieto Vianoce nastane ten správny čas, keď sa má Mary vrátiť s novým dobrodružstvom a modernom šate. Prvá verzia filmu bola v tej dobe priekopnícka, priniesla dovtedy nevidené efekty a bol priekopnícky. V súčasnosti sú efekty na takej úrovni, že nič nie je problém a to je živná pôda pre novú verziu. Do úlohy Mary sa prevtelí skvelá herečka Emily Blunt, ktorá už o svojom talente presvedčila v rôznych polohách.

Koncernu Disney odvaha nechýba. Pokúsi sa reštartovať Mary Poppins a priblížiť ju dnešnej generácii, pričom chce odovzdať aj odkaz pôvodného filmu. Trailer ukazuje príchod Mary, avšak už ten vyzerá skvele. Tieto Vianoce budú naozaj čarovné. Aspoň v iných krajinách, keďže celosvetová premiéra je 19.decembra, u nás si však musíme počkať až po Vianociach – 27.decembra.

Kategórie:

Podobné články