zdielať

Spoznajte film, ktorý vyhnal divákov z kina

Spoznajte film, ktorý vyhnal divákov z kina - the house that jack built matt dillon cannes review - Spoznajte film, ktorý vyhnal divákov z kina
Hlavný hrdina vzbudzuje oprávnený strach. Cannes Film Festival

Aktuálne prebiehajúci filmový festival v Cannes okrem dlhoočakávanej premiéry samostatného Star Wars filmu s názvom Solo priniesol aj iné snímky. Medzi nimi sa objavil aj počin kontroverzného režiséra Larsa von Triera, ktorý má inak zakázaný vstup na festival už niekoľko rokov. Trier je známy svojimi kontroverznými filmami, jeho Nymfomanka aj po rokoch rezonuje medzi jeho fanúšikmi a nikdy sa netajil „sympatiami“ k Hitlerovi, s ktorými sa podelil ešte v roku 2011 so svetom, začo si vyslúžil exil z Cannes. Jeho tvorba však žije ďalej a tento rok ponúkol svoj nový film s názvom The House That Jack Built.

Hlavnú úlohu v ňom stvárňuje Matt Dillon, nechýba ani Uma Thurman. Nič by na tomto nebolo čudné, keby Jack nestvárňoval sériového psychopatického vraha, pre ktorého je vzatie života úplnou synfóniou a pri tomto čine je konečne sám sebou. Film zachytáva jeho mentálne rozpoloženie, v ktorom si užíva každú vraždu. Tú vykonáva vždy iným spôsobom a vždy si ju inak užíva.

Film je charakteristický surovým, naturálnym prevedením, ktoré prinútilo niektorých divákov opustiť kinosálu, lebo nevzvládali sledovať násilie najhrubšieho zrna zmiešané s psychickým terorom obetí. Ostatní čo vydržali hovoria o tomto filme ako o majstrovskom diele.

Kategórie:

Podobné články