zdielať

Solo nie je nakoniec vôbec zlý, chýbajú mu diváci

Solo nie je nakoniec vôbec zlý, chýbajú mu diváci - solo a star wars story alden ehrenreich chewie - Solo nie je nakoniec vôbec zlý, chýbajú mu diváci
Solo zatiaľ pokladne kín nezapĺňa. Disney/Lucasfilm

Negatívne správy počas nakrúcania sa zrejme nakoniec odrazia aj na tržbách druhej Star Wars sólovky, ktorá tentokrát ponúkla origin story o Hanovi Solovi. Diváci očividne uverili správam, že Disney nezvládol výmenu režisérov a film neponúka dostatočnú kvalitu. Čo nie je pravda. Solo je nakoniec svieža oddychovka, ktorá síce neponúka žiadnu revolúciu, ale Ronovi Howardovi sa podaril zázrak a zachránil celý film. Cena zato je však vysoká. Pôvodný rozpočet narástol na 250 miliónov dolárov, pôvodne mal o sto menej. Lenže posledná záchrana filmu si vyžadovala veľké náklady.

Nakoniec ani hlavný predstaviteľ nie je zlou voľbou, postavy sú zaujímavé, efekty bezchybné a príbeh nehapruje, má svoju hlavu aj pätu. A všetko sa stihlo včas, údajne sa celá postprodukcia ukončila len v apríli, pričom svetovú premiéru mal v polovici mája. Štáb si musel poriadne vydýchnuť a tento film im priniesol veľa bezsenných nocí.

Počas prvých dní premietania zarobil v USA len 83 miliónov dolárov, celosvetové tržby sa vyšplhali len na 148 miliónov. Čo je pri značke Star Wars naozaj málo. Z Číny, ktorá častokrát zachraňuje reputáciu filmu prišlo len 10 miliónov. Zostáva len dúfať, že divákov presvedčí o návštevu kina pozitívne kritiky, ktoré Solo žne.

Kategórie:

Podobné články

mmnt.sk
Close Cookmode