zdielať

Na Zem sa rúti ďalší Predátor

Na Zem sa rúti ďalší Predátor - Predator 4 - Na Zem sa rúti ďalší Predátor
Zem sa ocitne v ohrození, objaví sa tu Predátor. 20th Century Fox

Už  niekoľko desaťročí, s prestávkami, filmový priemysel ponúka kvalitatívne rôzne filmy o najbrutálnejšom lovcovi vo vesmíre – Predátorovi. Za ten čas sa nakrútilo x pokračovaní, niektoré uspeli, iné nie, stále je to však živá značka a tvorcovia a najmä filmové štúdia sa k nej častejšie vracajú ako napríklad k Votrelcovi. Ten sa tiež pokúšal niekoľkrát o reštart, ale vždy pohorel. Po poslednom počine s podtitulom Covenant to vyzerá tak, že legendárny Votrelec našiel premožiteľa a filmári mu zatočili raz a navždy krkom. Všetky nápady o ďalšom pokračovaní utíchli a všetci sa dušujú, že táto príšera sa už nevráti. Čomu sa dá veľmi ťažko veriť, keďže Hollywood veľmi rád recykluje nápady a možno o niekoľko rokov opäť ožije idea s nebezpečným tvorom z hlbokého vesmíru, ktorý sa rád kŕmi ľuďmi.

Ale späť k Predátorovi. Tu situácia o niečo priaznivejšia a už v septembri tohto roka by malo svetlo sveta uzrieť nové pokračovanie, ktoré nebude nadväzovať na žiadne z predchádzajúcich „pokračovaní“, ale bude rešpektovať niektoré skutočnosti z prvých dvoch pôvodných filmov. Bude to samostatný film, len využije vo svoj prospech ikonického lovca. Aby si film zabezpečil úspech, musí nastať upgrade. Ťažko poraziteľný Predátor bude ešte silnejší, zrejme sa tieto kreatúry poučili z predchádzajúcich bojov,  a vylepšili svoje DNA. Dej sa zameria na ich príchod na Zem, kde ich náhodou privolá miestny chlapec a odhalí príšerám polohu našej matky Zeme – ideálneho miesta, kde by sa Predátori mohli vybúriť.

Do cesty sa im postaví niekoľko jednotlivcov a to: Boyd Holbrook, Olivia Munn, Trevante Rhodes, Keegan-Michael Key, Thomas Jane, Jacob Tremblay, Yvonne Strahovski, Alfie Allen, Sterling K. Brown, Edward James Olmos. Obsadenie vyzerá viac než dobre a k tomu treba dodať, že okrem poriadne krváku je film ohodnotený R ratingom, takže mládež má cestu zahatanú a poriadne násilie cestu otvorenú! Napätie stúpa aj so skutočnosťou, že trailer k filmu nateraz tvorcovia nezverejnili.

Kategórie:

Podobné články