zdielať

Ktorý film od Marvelu najviac zarobil? Predsa Black Panther

Ktorý film od Marvelu najviac zarobil? Predsa Black Panther - blackpanther - Ktorý film od Marvelu najviac zarobil? Predsa Black Panther
Black Panther je obrovským (možno aj nečakaným) hitom na celom svete. Marvel

Takýto veľký úspech zrejme nikto neočakával. Black Panther úplne opantal celý svet a Marvel zrejme získal nového hrdinu, ktorý v budúcnosti potiahne celé komiksové univerzum, keď pôvodní hrdinovia, teda ich hereckí predstavitelia uvažujú o svojom „dôchodku“. Tento rok kinám vládne Wakanda a jej kráľ. Film už celosvetovo zarobil neuveriteľných 1.2 miliardy dolárov a stal sa najlepšie zarábajúcou marvelovkou vôbec. Ide o šiesty najziskovejší film všetkých čias.

Okrem toho sa stále teší mimoriadne pozitívnej kritike nielen zo strany laickej verejnosti. Marvel veril tomuto filmu, doprial mu 200 miliónový rozpočet, avšak z takej veľkej návratnosti sa zrejme aj kompetentným zakrútila hlava.  Jedno je isté, tento hrdina sa veľmi skoro vráti s ďalším pokračovaním a čaká ho ešte veľká budúcnosť. Film má istú spojitosť aj s megaúspešným Avatarom. Black Panther rovnako ako Avatar ovládol s tržbami celých päť víkendov v USA po sebe.

Navyše, trailer dva mesiace od zverejnenia atakuje hranicu 35 miliónov videní.

Kategórie:

Podobné články