zdielať

Každá z nás si zaslúži profesionálnu starostlivosť o vlasy

vlasy - element5 digital WCPg9ROZbM0 unsplash scaled - Každá z nás si zaslúži profesionálnu starostlivosť o vlasy
Doprajte svojim vlasom profesionálnu starostlivosť Element5 Digital

Vlasy sú ženskou krásou a pýchou. Či sú dlhé, krátke, husté, riedke, čierne, hnedé, ryšavé … sú naše. Aj keď na ne občas nadávame, máme ich v skutočnosti veľmi rady. Nie vždy im však doprajeme tú správnu opateru (a hýčkanie).  Práca v domácnosti a starostlivosť o rodinu je štatisticky stále viac na ženských pleciach, ako na tých mužských. Ženy potom zabúdajú na  starostlivosť o seba a svoje vlasy. Všetky by sme si mali nájsť čas aj na seba. Zaslúžime si to.

Fakty o vlasoch:

Vlasy sú veľmi zaujímavou súčasťou ľudského tela. Všetci ich máme a veľmi málo o nich vieme. Vlas sa z 95% skladá z keratínu. Tých ostatných 5% tvorí voda, vitamíny, tuky, stopové prvky a pigment. Vlasy rastú rýchlejšie cez deň ako v noci a tiež viac rastú v lete ako v zime. Ak sa Vám niekedy zdalo, že vlasy mužov sú pevnejšie a rastú rýchlejšie ako vlasy žien, tak je to tak. A nie je to fér. Vlasy sú tiež redšie a rastú pomalšie, tým ako starneme. Mnohých ľudí trápi vypadávanie vlasov. Dôvodov, prečo vlasy vypadávajú je veľmi veľa a príčin ako vlasy vzkriesiť je už menej. Medzi najčastejšie príčiny padania vlasov patrí zápal v tele, poruchy štítnej žľazy, hormonálne zmeny, genetická predispozícia, držanie diét, nedostatok železa aj rôzne ochorenia kože.

Mýty o vlasoch:

Medzi mýty jednoznačne patrí, že šampón má poriadne peniť. Penenie spôsobujú silikóny a tie pre vlasy nie sú vhodné. Môžeme si pokojne umývať vlasy aj nepenivým šampónom. Ďalší mýtus je, že farbenie vlasov škodí. Pravdou je, že profesionálne farby na vlasy, ktoré používajú kaderníčky, vlasy skôr vyživujú ako ničia. Farby dostupné v drogériách sú škodlivé pre vlasy, hlavne preto, že obsahujú amoniak a iné nevhodné látky. Keď si budete vlasy často strihať, budú hustejšie. To je tiež mýtus, lebo hustota vlasov je daná geneticky, neovplyvníme ju strihaním.

Akú starostlivosť by sme mali dopriať vlasom?

  • Umývanie vlasov kvalitným šampónom bez silikónov a parabénov
  • Strihanie a farbenie nechať na kaderníčku
  • Dopriať si aspoň raz za mesiac masku na vlasy (napríklad domácu z olivového oleja)
  • Nepoužívať príliš často žehličku na vlasy
  • Pri problémoch s padaním vlasov navštíviť odborníka – ten môže odporučiť napríklad mezoterapiu, ktorá Vám pomôže prinavrátiť vlasom život
  • Nájsť si čas na relax. Stres a nadmerná námaha sa ukáže aj na Vašej kvalite vlasov

Doprajme svojim vlasom a sebe zaslúžený oddych a starostlivosť. Hneď sa budeme cítiť lepšie!

Zdroj: www.plastickachirurgia.sk

 

Kategórie:

Podobné články