zdielať

Jasné znaky, že ste introvert. Toto vás presvedčí!

Jasné znaky, že ste introvert. Toto vás presvedčí! - shutterstock 645577522 - Jasné znaky, že ste introvert. Toto vás presvedčí!
Zdroj: shutterstock

Máte radi samotu, ale perfektne sa cítite aj v dobrej spoločnosti. Niekedy vám dobre spraví utiahnuť sa do vlastného sveta, inokedy doslova potrebujete ľudí. Lavírujete medzi tým, či ste introvert, alebo extrovert? Pár jasných znakov vás okamžite zaradí na správne miesto.

 

Davy zvládate s námahou

Nehovoríme o fajn partii ľudí. Skôr o dave, ktorý akoby z vás vysával energiu. V nákupnom centre, na koncerte, na výstave. Cítite sa, akoby ste stáli na pohyblivých pieskoch a niečo vás sťahovalo. Príznačný je pocit únavy, vysilenia aj bolesti hlavy, či závraty.

 

Ste skvelý poslucháč

Povedal vám to už niekto? Alebo jednoducho radšej počúvate, akoby ste mali rozprávať? Je to znak introverta. Ale pozor, počúvate radi hodnotné, zmysluplné a zaujímavé veci. Na povrchné riešenie vás nikto nedostane.

 

Hlbšie vzťahy s menej ľuďmi

Zakladáte si skôr na kvalite vzťahov ako na ich kvantite. Netrváte na tom, že musíte byť s každým kamarát. Dokonca vás povahy, ktoré sa správajú k druhým príliš žoviálne, aj rozčuľujú. Tak vtedy je diagnóza introverta nad slnko jasná.

 

Multitasking ovládate hravo

Dokážete sa sústrediť ľahko na viac vecí a vzhľadom na to, že nepotrebujete mať kontakt s inými, dokážete byť v práci výkonnejší. Omnoho lepšie sa vám tvorí v samostatnej kancelárii ako v open space priestore a nie ste držiteľmi tímového ducha. Skôr tvorcom inovatívnych nápadov.

 

Veľa analyzujete

Introverti analyzujú detaily, sústreďujú sa na dôležité veci, vedia odhaliť príčiny, ale často aj nezmyselne dlho dumajú nad starosťami. Hĺbavé typy sú vždy na strane introvertov ako tých, čo žijú v neustálom hluku spoločenstva.

 

Nepotrebujete všetko zdieľať

Jedna veľká pravda, ktorá v súčasnej dobe ešte viac vyniká. Nepotrebujete byť v komunite, nemusíte sa so všetkým deliť, nepotrebujete mať neustále pocit, že musíte zdieľať na sociálnych sieťach všetky svoje kroky. Ste jednoducho typ, čo dá prednosť samote pred partiou či už v civilnom, pracovnom, alebo virtuálnom živote.

Kategórie:

Podobné články

mmnt.sk
Close Cookmode