zdielať

Inšpirujúce knihy: Poriadok doma aj v živote

upratovanie - P1200228 - Inšpirujúce knihy: Poriadok doma aj v živote
Kniha – Kúzelné upratovanie Zdroj: Autor článku

Musíte doma často upratovať? Máte plný šatník a nemáte čo na seba? Cítite sa unavení? Možno to bude znieť jednoducho, no pomohlo by vám upratať si, a to nielen doma, ale aj v živote. Jedno s druhým súvisí, dôkazom toho sú aj tieto knihy, ktoré mnohým ľuďom zmenili život.

Karen Kingston – Zbavte sa neporiadku s feng šuej

V tejto malej knižke nájdete veľa skvelých nápadov a postupov, ako si čo najefektívnejšie vyčistiť a upratať priestor okolo seba tak, aby ste sa v ňom cítili dobre. Zmenia sa tým aj rôzne oblasti v živote, ktoré boli dovtedy „zapratané“, zároveň sa upracú aj vaše emócie. Keďže kniha pracuje aj s umením feng šuej, je v nej napríklad aj tabuľka bagua feng šuej, podľa ktorej viete zistiť, ktorú časť izby, bytu, života máte „zapratanú“ a potom sledovať, aké zázraky sa budú diať, keď ju upracete.
Spomína sa tam aj to, aké dôležité je zmeniť uhol pohľadu. Nestačí len zbrklo niečo vyhodiť, pretože to nemusí zvládnuť psychika a znova sa môžete vrátiť k hromadeniu vecí, aby ste zaplnili to prázdne miesto. Kniha je naozaj komplexná, na konci sa píše napríklad aj o očiste tela.

upratovanie - P1200219 - Inšpirujúce knihy: Poriadok doma aj v živote
Zdroj: Autor článku

Marie Kondo – Kúzelné upratovanie
Možno si ani neuvedomujeme, aké je umenie upratovania pre nás dôležité. Keď však zistíme, že to, čo nás obklopuje, ovplyvňuje náš život, pochopíme, že nemôžeme byť obklopený neporiadkom, ak chceme byť šťastní, rozhodní a oddýchnutí. Táto metóda nie je vôbec zložitá a v knihe je napísaný presný postup, ako sa dopracovať k výsledku. Sú v nej aj príbehy iných ľudí, ktorí si podľa tejto metódy už s neporiadkom poradili a aj to, ako im to zmenilo život. Navyše sa veľmi dobre číta a po prečítaní budete mať okamžite chuť upratovať a prehodnocovať, ktoré veci okolo vás vám naozaj robia radosť. Mne osobne táto kniha naozaj zmenila život.

upratovanie - P1200228 - Inšpirujúce knihy: Poriadok doma aj v živote
Zdroj: Autor článku

Marie Kondo – Upratané
Ďalšia kniha od tejto autorky obsahuje navyše aj množstvo ilustrácií, ktoré pomôžu lepšie pochopiť techniku skladania šiat (podľa Marie Kondo), aj tých netypických. Ďalej podrobnejšie popisuje, ako si usporiadať veci a vytvoriť systém v jednotlivých izbách, skrinkách či šatníku.

upratovanie - P1200225 - Inšpirujúce knihy: Poriadok doma aj v živote
Zdroj: Autor článku

Margareta Magnusson – Švédske umenie smrteľne vážneho upratovania

Kniha pomáha uvedomiť si, že nikto si veci, ktoré počas života nahromadí, so sebou nezoberie do hrobu. Autorka tu pracuje s myšlienkou smrti a čo bude s našimi vecami po nej. Zároveň popisuje, že je nezodpovedné ten neporiadok a veľké množstvo vecí potom nechať na naše deti a rodiny. Nie je to však len pre tých, ktorí cítia, že sa blíži ich odchod. Mladým to takisto pomôže zjednodušiť ich život a tým získať viac voľného časuľahkosti v živote. Vo Švédsku majú na túto činnosť výraz „döstädning“,  ktorý vznikol spojením slov smrť a upratovanie.
Kniha je písaná s humorom, preto sa číta ľahko. Aj v tejto knihe autorka radí, ako postupovať pri upratovaní rôznych častí bytu či domu a zároveň života. Na záver je ako darček ešte pár originálnych receptov. Na fotke je kniha v českom jazyku, dostupná je však aj v slovenskom.

upratovanie - P1200281 - Inšpirujúce knihy: Poriadok doma aj v živote
Zdroj: Autor článku

Zdroje:
www.martinus.sk
www.sietovka.sk

Kategórie:

Podobné články

mmnt.sk
Close Cookmode