zdielať

Najkrajší príbeh lásky dvoch papagájikov dojíma svet

Najkrajší príbeh lásky dvoch papagájikov dojíma svet - il fullxfull - Najkrajší príbeh lásky dvoch papagájikov dojíma svet
Vtáčia láska. FreyaEverAfter/ Etsy

Zdá sa, že láska nie je len záležitosťou ľudí.

Najkrajšie momenty zo života vtákov

Vtáky sú fascinujúcimi členmi zvieracej ríše a svojou výnimočnosťou stále fascinujú vedu. Veď ich orientačné schopnosti, alebo tímové lety nie sú doteraz jasne vysvetlené. No fotografka Rupa Sutton zachytila ich životy inak ako vedecky. Začala fotiť svojich dvoch papagájikov a pochopila, o čom je skutočná láska v prírode.

Láska na bydielku

„Dva papagájiky si ma okamžite získali. Som okúzlená ich krásou, inteligenciou a sladkosťou. Rýchlo sa stali jedným z mojich najobľúbenejších objektov na fotografovanie,„ hovorí Rupa. Niet sa čo čudovať. Každodenné maznanie, vzájomné čistenie si peria, túlenie ukazuje na esenciu lásky, po ktorej túžia aj ľudia, no nie vždy sa im aj dostáva.

Život v páriku

Papagájiky sú vtáky prirodzene sa vyskytujúce v Mexiku, Paname, Venezuele aj v Peru a dožívajú sa okolo desať rokov. Dorastajú do veľkosti 16 – 17 centimetrov a ich výnimočnosťou je párový život. Nežijú vo veľkých húfoch, ale skupinky sú tvorené len párikmi, alebo malými rodinkami.

Pohľad na pravú lásku

Papagájiky je možné chovať aj v zajatí, ale robí im dobre, ak sa aspoň raz za deň môžu poriadne preletieť. Predsa len, nie sú stvorení na to, aby na svet pozerali len z jedného bidielka a z vnútra klietky. S kúskom slobody sú šťastné a krásne ako na fotkách  Rupy Sutton. Pri chove v zajatí je dôležité nechovať vtáčika osamote, ale práve v páre. Dokonca je vhodné začať chovať viacero jedincov, aby si dokázali nájsť svojho stabilného partnera. Skrátka toho pravého. Potom budete svedkami skutočnej vtáčej lásky a aj toho, ako samček kŕmi svoju družku, aby nemusela vstávať, ak sedí na vajíčkach.

Jednoducho láska. Presvedčte sa sami:

 

FreyaEverAfter

Etsy/ Instagram

 

Zdroj: Bored Panda

Kategórie:

Podobné články