zdielať

Inšpirujúce knihy: Dohovorte sa s vašim psom

- P1200295 - Inšpirujúce knihy: Dohovorte sa s vašim psom
kniha Prechádzky so psom Zdroj: Autor článku

Potrebujete sa naučiť lepšie spolupracovať s vašim psíkom? V týchto knižkách zistíte, ako viac porozumieť psej reči a potom tieto poznatky využiť pri ich výchove.

Konejšivé signály – Turid Rugaas
Kniha od nórskej cvičiteľky psov, v ktorej sa naučíte rozpoznať rôzne signály a reč tela vašich psíkov. Pomôže vám to pri ich výchove a zároveň si s nimi budete lepšie rozumieť. Aj skúsenejší psíčkar sa v nej môže dozvedieť mnoho prekvapivých a užitočných informácií o svojom štvornohom parťákovi.

- P1200291 - Inšpirujúce knihy: Dohovorte sa s vašim psom
Zdroj: Autor článku

Hersenwerk pro psy – Helena Hejzlarová, Šimona Drábková a Iva Paštová
Knižku napísali inštruktorky Hersenwerku, čo je metóda, pri ktorej pes rieši rôzne hlavolamy. Výhodou je, že psík sa pri tejto činnosti rýchlo a príjemne unaví, dokonca oveľa viac, ako pri nejakej fyzicky náročnejšej činnosti. Často stačí aj 15 minút sústredenia. Pravidelným riešením týchto hlavolamov sa psíky upokoja, budú psychicky vyrovnanejšie, naučia sa dobre sústrediť a zvýšia si sebavedomie. V knihe sú aj nápady na hlavolamy, ktoré viete jednoducho vyrobiť doma.

- P1200472 - Inšpirujúce knihy: Dohovorte sa s vašim psom
Zdroj: Autor článku


Prechádzky so psom – Ursula Löckenhoff
V knihe sa dozviete o reči tela u psíkov aj ľudí, ako si so psíkom budovať puto, ako určiť jasné hranice a už doma si vytvoriť základ k príjemnej prechádzke, ktorú si obaja užijete. To, ako postupovať, či už pri bežných každodenných činnostiach alebo rôznych iných situáciách, je zdokumentované aj na mnohých kvalitných fotografiách.

- P1200295 - Inšpirujúce knihy: Dohovorte sa s vašim psom
Zdroj: Autor článku

Tréning je rozhovor – František Šusta
František Šusta sa venuje tréningu zvierat, pôsobil napríklad aj v zoo, teraz pomáha ľuďom pochopiť rozmýšľanie ich zvieracích miláčikov. V tejto knihe je výchova a výcvik zvierat pripodobňovaný k situáciám v našom ľudskom živote, čo je veľká pomôcka. Popisované sú tam príbehy a problémy konkrétnych psíkov a ich majiteľov, takže je pravdepodobné, že sa v niektorom z nich môžete nájsť. Pri tomto druhu tréningu sa využíva najmä pozitívne posilňovanie. Pes nie je do ničoho tlačený, používa svoju hlavu a prichádza na veci sám.

- P1200465 - Inšpirujúce knihy: Dohovorte sa s vašim psom
Zdroj: Autor článku

Zdroje:
www.treninkjerozhovor.cz
www.martinus.sk

Kategórie:

Podobné články