zdielať

Festivalová sezóna sa pomaly začína

Festivalová sezóna sa pomaly začína - shutterstock 431078614 - Festivalová sezóna sa pomaly začína
Kto by nemal rád festivaly? Zdroj: shutterstock

Leto patrí medzi najobľúbenejšie ročné obdobia. Okrem študentov, ktorí si užívajú letné prázdniny, ho milujú aj tí, ktorí majú radi letné počasie. Práve to sa spája väčšine mladých ľudí s nezabudnuteľnými festivalmi.

Čas strávený na festivale s priateľmi je pre väčšinu mladých ľudí ideálnou predstavou trávenia leta. Stanovanie v stanových mestečkách a rozprávanie si zážitkov, či zažívanie nových je spomienka na celý život. Okrem toho festivaly sú skvelým miestom aj na vytváranie nových kontaktov. Práve na festivaloch často vznikajú priateľstvá, ktoré trvajú aj celý život. Atmosféra festivalov je často neopísateľná, a každý má svoje čaro. Na Slovensku máme široký výber festivalov, takže milovníci rôznych žánrov si počas leta prídi na svoje.

Hip hop žije odštartuje leto

Festival Hip hop žije sa tento tento rok v Bratislave odštartuje leto. Jeho verzia na Zlatých pieskoch sa bude konať 29. júna až 1. júla. Počas augusta si ho môžu vychutnať aj návštevníci Domaše a Duchonky. Túto jedinečnú hip hopovú udalosť navštevuje čoraz viac milovníkov tejto hudby. Svoju účasť podporili už aj Majk Spirit, Kali či Pil C.

Festivalová sezóna sa pomaly začína - festivla solid podujatie - Festivalová sezóna sa pomaly začína
Autor: Simona Jurigová

Rockový Topfest

Topfest je rockový festival, ktorý sa každoročne koná na letisku v Piešťanoch. Bol založený v roku 2004. Do roku 2011  bol organizovaný v okolí Nového Mesta nad Váhom – na Zelenej Vode. Tento ročník si môžu milovníci vychutnať v piatok 29. júna a v sobotu 30. júna. Topfest je klasikou pre tých, ktorí milujú slovenské kapely a ich hudbu. Tento ročník privíta skupiny Tublatankam Iné Kafé, Kabát či Horkýže slíže. Návštevníci tohto festivalu si mohli vychutnať v minulosti Morcheeba, Guano Apes, Twenty seconds to Mars a škandinávsku skupinu Twisted Sister.

Festivalová sezóna sa pomaly začína - shutterstock 293833001 - Festivalová sezóna sa pomaly začína

Najväčšia Pohoda

Festivalová sezóna sa pomaly začína - shutterstock 387622459 - Festivalová sezóna sa pomaly začínaFestival Pohoda patrí medzi najstaršie festivaly na Slovensku. Jeho história siaha až do roku 1997, kedy začínala ako menší alternatívny festival s 2000 návštevníkmi. V roku 2000 sa stala najväčším festivalom na Slovensku. Od roku 2004 sa pravidelne koná na letisku v Trenčíne, pred tým na Mestskom štadióne v tom istom meste. . Pre tento festival sú typické aj zábavné atrakcie, festivalové hudobné noviny, literárne besedy, divadelné predstavenia či tanečné workshopy. Vďaka svojej návštevnosti a obľube u návštevníkov sa jej trvanie rozrástlo až na 3 dni a tak začína už vo štvrtok. Tento ročník sa bude konať 5. júla až 7. júla. Predstavia sa napríklad The Chemical brothers či Jamie Cullum.

Festivalová sezóna sa pomaly začína - podujatie festival - Festivalová sezóna sa pomaly začína
Autor: Simona Jurigová

Aké mená sú zverejnené na tento rok?

Európsky slávny Grape

Grape sa podobne ako aj Topfest a pravidelne koná na na letisku v Piešťanoch. Jeho prvý ročník sa konal v roku 2010. Zaujímavosťou je, že sa mal konať v Pezinku a preto dostal názov Grape. Z pôvodne malého podujatia vyrástol na jeden z najväčších festivalov. V rokoch 2012 a 2014 bol zaradený podľa Europe Festival Awards medzi 10 najlepších európskych festivalov v Európe. Svoje naplnenie kapacít zažil prvýkrát v roku 2014. Aj o rok neskôr bol tento festival opäť vypredaný. Napriek skvelej návštevnosti ho postihla smola na počasie Jeden deň trápilo návštevníkov suché počasie a druhý deň extrémne búrky, takže organizátori museli tento ročník zrušiť. Tento festival sa bude konať 10. augusta a 11. augusta a už teraz postupne zverejňujú organizátori postupne line up.

Už tento víkend môžete zažiť jeho zimnú edíciu.

Uprising s pohodovou atmosférou

Uprising patrí medzi najpopulárnejšie festivaly na celom Slovensku. Každoročne ho navštevujú tisíce návštevníkov, najmä tých, ktorí milujú reggae hudbu. Uprising patrí pravidelne medzi festivaly, ktoré zakončujú leto. Tento rok sa bude konať v piatok 24. augusta a v sobotu 25. augusta ako už tradične na Zlatých Pieskoch. Počas hudobnej kariéry Uprisingu sa predstavili aj tie najzvučnejšie mená. ako Sean Paul, Limp Bizkit, 30 Seconds to Mars či  Guns N‘ Roses.

Stále úspešnejší Solid

Festival Solid patrí medzi menšie festivaly v porovnaní napríklad s Uprisingom či Pohodou. Napriek tomu sa teší každým rokom čoraz väčšej obľube. Aj tento festival sa koná na letisku, tentokrát v Partizánskom. Je ideálny najmä pre milovníkov hudobného žánru drum and bass.  Na tomto festivale sú každoročne nachystané tri pódia, kde prestavujú svoje umenie aj zahraniční umelci. Organizátori ešte nezverejnili termín tohto ročníka, ale pravidelne sa koná týždeň po Uprisingu, takže to vychádza na prvý septembrový víkend.

 

Kategórie:

Podobné články