zdielať

Detské knihy, ktoré potešia aj dušu dospelého, 2. časť

detské knihy - 2 - Detské knihy, ktoré potešia aj dušu dospelého, 2. časť
Detské knihy, ktoré potešia aj dušu dospelého Zdroj: Autor článku

Úžasná cesta Barnabyho Brocketa okolo sveta – John Boyne
Manželia Brocketovci nechceli nikdy vytŕčať z davu, chceli byť normálni, no narodil sa im syn, ktoré bol odlišný od ostatných, vznášal sa. Potom sa stalo niečo, čo chlapca vyslalo na cestu okolo sveta, kde stretával „iných“ ľudí. Zaraďuje sa síce medzi detské, no je v nej posolstvo aj pre dospelých, napríklad ohľadom tolerancie a prístupu k deťom. Je teda skvelá aj na spoločné čítanie s deťmi a následné rozprávanie sa na témy, ktoré sa v knihe vyskytujú. Pre každého je normálne niečo iné, dôležité je však rešpektovať sa navzájom.

detské knihy - IMG 20200916 195525 EDIT 1 - Detské knihy, ktoré potešia aj dušu dospelého, 2. časť
Zdroj: Autor článku


Kdyby lidi byli stromy – Kamila Bolfová, Jan Kršňák
Časť s rozprávkovými príbehmi bude baviť aj deti, no popis hier v nej je viac pre dospelých, aj učiteľov, ktorým prinesie inšpiráciu. Deti sa však budú určite rady tie hry hrať a hýbať sa. Knižka je najmä o vnímaní tela a vzťahu s prírodou.

detské knihy - IMG 20200817 154751 EDIT 1 - Detské knihy, ktoré potešia aj dušu dospelého, 2. časť
Zdroj: Autor článku


Čo urobiť s nápadom – Kobi Yamada
– krásne kreslené ilustrácie a ešte krajšie myšlienky. Po prečítaní zistíte, že stojí za to dať svojmu nápadu šancu, nech sa zdá akokoľvek bláznivý.

detské knihy - IMG 20200817 154033 EDIT 1 - Detské knihy, ktoré potešia aj dušu dospelého, 2. časť
Zdroj: Autor článku


Vtáča menom vtáča –
Veronika Hurdová
Rozprávkové vtáča v knižke hovorí o mnohých témach každodenného života, na ktoré poskytne dospelým iný pohľad a v deťoch prebudí zvedavosť ohľadom témy z rozprávky.
Po každej kapitole sú otázky, ktoré umožnia rodičom porozprávať sa s deťmi o konkrétnej téme a navzájom sa od seba učiť a porozumieť si.

detské knihy - IMG 20200817 154807 EDIT 2 - Detské knihy, ktoré potešia aj dušu dospelého, 2. časť
Zdroj: Autor článku


Vzdialenosť medzi mnou a čerešňou – Paola Peretti –
je o dievčatku ktoré stráca zrak a v knihe pozorujeme, ako sa s tým vyrovnáva. Pomáhajú jej v tom aj skvelí ľudia, ktorí sú okolo nej. Nakoniec, to najdôležitejšie a najkrajšie aj tak nevnímame očami.

Kytičky z ulice – JonArno Lawson
Obrázková kniha, v ktorej síce nenájdete text, ale prenesie na vás o to viac pocitov a myšlienok prostredníctvom ilustrácií. Zo začiatku je to väčšinou čiernobiele, no postupne, ako príbeh postupuje, sa objavuje viac farby. Zobrazuje sa tam dievčatko s jej otcom, ktorý nevenuje pozornosť veciam okolo seba, ani svojej dcére. Prichádza tým o každodenné radosti ukryté v maličkostiach. Tiež poukazuje na to, aké jednoduché je potešiť druhých, napríklad aj tým, že im venujeme svoju pozornosť.

Zdroje:
www.alferia.cz
www.martinus.sk

Kategórie:

Podobné články

mmnt.sk
Close Cookmode