zdielať

Masér, ktorý si neunaví ruky

robot - 17 july robot massage - Masér, ktorý si neunaví ruky
Masáže budúcnosti. Capsix Robotics

Všetci poznáme ten pocit, že už je čas na masáž. Boľavý chrbát zo sedavého zamestnania potrápi aj mladšie ročníky. Športovci zas túžia po uvoľňujúcej masáži namáhaných svalov. Mamičky tiež potrebujú masáž po tom, čo celé dni dvíhajú detičky z postelí, prezliekajú, kúpu a popri tom aj doma upratujú. Masáž by si mal dopriať každý. Je to však časovo náročné zladiť si program s masérskym salónom. Niektorí ľudia si zavolajú radšej maséra domov. Niektorí siahnu po masérskych kreslách alebo ručných prístrojoch – skutočnej masáži sa to však nevyrovná.

Francúzska firma Capsix Robotics v spolupráci s Univerzitou v Plymouth v Anglicku vyvinuli robota, ktorý dokáže poskytovať personalizované masáže. Je to naozaj prevratná novinka! Nepotrebujete nikoho aby Vám pri masáži robotom asistoval, lebo robot sa skladá z robotického ramena, ktoré má kamery a senzory, aby sa dokázal prispôsobiť tvaru tela. Naprogramovanie takéhoto ramena zahŕňa aj masážne protokoly a rady od fyzioterapeutov.

Momentálne je tento robot v ponuke na prenájom vo Francúzsku pre firmy, ktoré si ho môžu pre svojich zamestnancov zapožičať a uľaviť im od bolestí chrbta. Vývoj ramena začal iba v roku 2016 s myšlienkou uľaviť od bolestí chrbta zamestnancom práve so sedavou prácou. Na masážnom robotickom ramene pracujú traja generálni riaditelia, ktorí sa navzájom dopĺňajú. Francois je je robotický inžinier a bol to práve jeho nápad prísť na trh s masážnym robotom. Carole má za úlohu komunikáciu a marketing. Stéphane je zas fyzioterapeut, ktorý odsúhlasil funkčnosť takéhoto zariadenia a pracuje na definíciách masáže pre roboty. Celému tímu sa veľmi darí a tvrdia, že ich práca sa ešte ani zďaleka nekončí. Víziou spoločnosti Capsix Robotics totiž je, že robotické masážne rameno nebude iba súčasťou veľkých korporácií, ale bude pomáhať aj fyzioterapeutom v digitalizácii ich praxi. A kto vie, možno o pár rokov bude robotické masážne rameno na trhu dostupné aj pre domácnosti. Kto už by nechcel mať osobného domáceho maséra, ktorý dokáže masírovať bez toho, aby si unavil ruky?

Zdroje:

www.newscientist.com

www.capsix-robotics.com

 

Kategórie:

Podobné články