zdielať

Kuchyňa je tradičným centrom slovenskej rodiny

- PR Ledprodukt 01 - Kuchyňa je tradičným centrom slovenskej rodiny

V slovenských kuchyniach sa odjakživa diali dôležité veci. Okrem varenia sa tu členovia rodiny stretávali pri spoločnom stolovaní, rozprávali sa o tom, čo cez deň zažili, deti si tu písali domáce úlohy. Počas mnohých generácií boli akýmsi srdcom každej domácnosti. V mnohých prípadoch je tomu tak dodnes.

Kvalitné zázemie pre varenie

Určite sa zhodneme na tom, že v kuchyni v prvom rade varíme. Trendom je, v tejto uponáhľanej dobe, variť rýchlo, no zároveň aj zdravo. Či už si zariaďujeme novú, alebo len inovujeme jestvujúcu kuchyňu, mali by sme si uvedomiť, koľko času v nej trávime a aké miesto má v našom živote príprava jedla. Ak chceme rýchlo variť a kvalitne jesť, je dobré staviť na kvalitné zariadenie tejto miestnosti, ktorú využívajú všetci členovia domácnosti. Nie sme predsa takí bohatí, aby sme doplácali na lacné veci.

Moderná kuchyňa je rozdelená na zóny

Ak bola kedysi kuchyňa doménou gazdinej, v súčasnosti ju využívajú všetci, ktorí v domácnosti žijú. Každý z nich má určité špecifické nároky na jej vybavenie, no zároveň musí slúžiť ako univerzálne centrum s prirodzenými zónami: chladiacu zónu, umývaciu zónu, zónu odkladaciu a zónu varenia. Chladnička, mraziaci box, drez, špajza. K tomu šporák, rúra na pečenie, mikrovlnka a rôzne spotrebiče. V dobrej kuchyni si každý člen domácnosti dokáže pripraviť jedlo podľa vlastných predstáv.

Ledprodukt.sk  - PR Ledprodukt 06 1024x573 - Kuchyňa je tradičným centrom slovenskej rodiny
Foto: Ledprodukt.sk • V súčasnej dobe je trendom kuchyňa prepojená s obývačkou, alebo s jedálňou. Spojenie kuchynskej a jedálenskej časti je praktické a užitočné zároveň. Vhodnou kombináciu led pásikov, bodových a centrálnych svietidiel dokážeme vytvoriť atmosféru modernej, estetickej a funkčnej časti bytu, v ktorej sa budeme cítiť príjemne.

Kuchynská linka

Kuchynská linka, ako dominanta kuchyne, dotvára celkovú atmosféru bytu. Mala by pozostávať z kvalitných komponentov, ktoré spoľahlivo plnia svoju funkciu a niečo aj vydržia. Medzi najdôležitejšie patrí osvetlenie linky, no i kuchyne ako miestnosti. Klasické, alebo ledkové žiarivky tu majú svoje špecifické umiestnenie, napríklad na v okolí sporáka, kuchynskej dosky, prípadne ostrovčeka. Ledkové žiarivky, prípadne trendové led pásiky, sú jednoduché na inštaláciu do akejkoľvek miestnosti.

Ledprodukt.sk  - PR Ledprodukt 07 1024x578 - Kuchyňa je tradičným centrom slovenskej rodiny
Foto: Ledprodukt.sk • Pri práci na kuchynskej linke je dôležité, aby bola osvetlená dostatočné silným svetlom. Na to sú najvhodnejšie led pásiky inštalované po celej dĺžke všetkých pracovných skriniek. Ich chladné ostré svetlo sa približuje dennému svetlu, ich dizajn je nenápadný a nenarúša celkový dizajn kuchyne, naopak – nenápadne ho dopĺňa.

Led pásiky šetria vaše oči i peniaze

Na osvetlenie kuchynskej linky môžeme použiť viacero druhov led pásikov. Všetky ju dostatočne osvetlia, pri ich výrobe sú použité najmodernejšie a kvalitné LED čipy s vysokou svietivosťou. Kľúčový paramater, ktorý by sme mali zohľadniť pri ich výbere, je svetelný tok na jeden meter. V praxi to znamená, že LED pásik, ktorý má 60LED/m môže mat väčšiu svietivosť ako ten, ktorý má 120LED/m, alebo led pásik, ktorý má 12W/m svieti intenzívnejšie ako pásik, ktorý má 14,4W/m.

Led pásy: https://www.ledprodukt.sk/206-profi-led-pasy-osram-zaruka-5-rokov

Ledprodukt.sk  - PR Ledprodukt 03 1024x451 - Kuchyňa je tradičným centrom slovenskej rodiny
Foto: Ledprodukt.sk

Ledprodukt.sk  - PR Ledprodukt 02 1024x573 - Kuchyňa je tradičným centrom slovenskej rodiny
Foto: Ledprodukt.sk

Ledprodukt.sk  - PR Ledprodukt 08 1024x683 - Kuchyňa je tradičným centrom slovenskej rodiny
Foto: Ledprodukt.sk

Nie je ledprodukt ako ledprodukt

Moderné a kvalitné led osvetlenie je nenáročné na inštaláciu a spoľahlivo plní svoju funkciu. Spoľahlivý dodávateľ má v ponuke viacero variant bielej farby led pásikov, vhodné napájacie zdroje a profily, pomocou ktorých je možné celú osvetľovaciu led sústavu nainštalovať. Samozrejmosťou by mal byť doplnkový inštalačný materiál, ako sú krytky, difúzory, úchytky, koncovky, apod. No a v neposlednom rade aj dostatočne dlhá záruka na všetky produkty, prípadne inštalačné práce, ak si zákazník objedná aj kompletnú inštaláciu led osvetlenia.

Ledprodukt.sk  - PR Ledprodukt 04 1024x573 - Kuchyňa je tradičným centrom slovenskej rodiny
autor: Foto: Ledprodukt.skFoto: Ledprodukt.sk

 

Ledprodukt.sk  - PR Ledprodukt 09 1024x573 - Kuchyňa je tradičným centrom slovenskej rodiny
Foto: Ledprodukt.sk

https://www.ledprodukt.sk/content/30-led-osvetlenie-kuchynskej-linky

 

Kategórie:

Podobné články

mmnt.sk
Close Cookmode