zdielať

KodakCoin – Kodak plánuje vlastnú menu. A nie len to.

KodakCoin - Kodak plánuje vlastnú menu. A nie len to. - analog 1672317 1920 - KodakCoin – Kodak plánuje vlastnú menu. A nie len to.
Zdroj: pixabay.com

Spoločnosť KODAK chce spojiť sily s anglickou spoločnosťou Wenn Media Group a vytvoriť vlastnú kryptomenu.
Po oznámení odvážnych plánov takmer okamžite stúpli akcie spoločnosti nahor, a to až o viac ako 100%.

Chce tak vraj pomôcť najmä umelcom, ktorí nedokážu svoje fotografie ochrániť pred zneužitím online. Tí by mali po novom za poskytnutie licencie mať zaplatené v kryptomene. Fungovať by to celé malo na platforme KodakOne, vďaka ktorej by malo byť detekované nelicencované používanie obrázkov. K dispozícii bude už od 31. januára.

KodakCoin - Kodak plánuje vlastnú menu. A nie len to. - kodak 2559301 1920 - KodakCoin – Kodak plánuje vlastnú menu. A nie len to.
Zdroj: pixabay.com

Okrem novej meny prišiel Kodak s ďalšou novinkou a tou je KashMiner. Vďaka nemu by ste mali „vyťažiť“ viac ako 300 dolárov, čiže by ste boli stále v pluse. Uvádzať však akékoľvek čísla je predčasné. Jedno z čísel, ktoré by vás však mohlo zaujímať je cena, za ktorú sa chystajú tento vynález prenajať – 3 400 dolárov na dva roky. Tie treba zaplatiť vopred.

Kritici tvrdia, že sa KashMiner až nápadne podobá na Bitmain Antminer, ktorého celková hodnota je nižšia ako spomínaná suma za prenájom. Na zamyslenie.

 Čím ďalej, tým viac spoločností zvažuje vlastnú kryptomenu. Často však len so zámerom umelého nárastu jej hodnoty. Kto vie, či to tak bolo aj so spoločnosťou Kodak.

Zdroj: www.gizmodo.com, www.kodak.com

Kategórie:

Podobné články

mmnt.sk
Close Cookmode