zdielať

Život s domácim miláčikom má svoje čaro a naučí vás mnohým novým zvykom

pes - photo 1455103493930 a116f655b6c5 - Život s domácim miláčikom má svoje čaro a naučí vás mnohým novým zvykom

Domáce zviera je pre mnohých ľudí dôvodom, pre ktorý sa vracajú domov. Či už bývate sami, alebo máte spolubývajúceho, radosť, ktorú vidíte v očiach vášho štvornohého miláčika je neopísateľná.

Mať svoje vlastné domáce zviera je snom mnohých detí, ale aj dospelých. Pre tých, ktorí si rozmýšľate splniť tento sen je tu pár dôvodov, ktoré vás určite presvedčia, že zaobstarať si domáce zvieratko je tá správna voľba.

Naučíte sa zodpovednosti

Dátum očkovania, odčervenia, ale aj kúpa krmiva, to všetko sú veci, na ktoré nemôžete zabudnúť keď ste majiteľom psíka alebo mačky. Skvelým tipom ako mať dokonalý prehľad o svojom miláčikovi je založiť si samostatný diár na všetky dôležité dátumy.

Naučíte sa lepšie hospodáriť s peniazmi

Nech už ide o akékoľvek zviera, ďalší člen domácnosti je vždy výdavok navyše. Mať doma zviera znamená náklady spojené s krmivom, odčervením, hračkami, ale aj veterinárom. V prípade, že máte doma zvieratko, mali by ste ešte viac uvažovať nad väčšou finančnou rezervou. Náklady na prípadné ošetrenie zvieraťa sa často pohybujú v  desiatkach, niekedy až v stovkách eur a preto je lepšie pripraviť sa vopred na neželané situácie.

pes - dog 2785074 1920 1024x682 - Život s domácim miláčikom má svoje čaro a naučí vás mnohým novým zvykom
autor: Pixabay.comZaobsarať správny režím pre zviera je niekedy skutočne náročné.

Nastavíte si režim ranného vstávania

Hovorí sa, že ranné vtáča ďalej doskáče. Toto pravidlo určite pozná väčšina majiteľov zvierat. Aj keď niekedy je skutočne náročné vstať po náročnej noci alebo v daždivom či studenom počasí vstať a ísť von, postupne si zvyknete na tento režim. Ranná prechádzka je väčšinou príjemným prebudením a postupom času sa stane obľúbeným zvykom mnohých majiteľov. V prípade, že máte psa tak odporúčame aj dlhé prechádzky, ktoré zlepšia jeho aj vašu kondíciu.

Nekonečná dávka radosti

Posledný bod je ten najkrajší. Byť majiteľom zvieraťa je vždy radosť, ale aj starosť. Napriek tomu to stojí za to a priateľstvo, ktoré si vybudujete s vašim miláčikom je vždy veselé a úprimné 🙂

Kategórie:

Podobné články