zdielať

Život na e-biku uľahčí bicyklovanie do kopca aj proti vetru

e-bike - himiway bikes Bd udMECGW4 unsplash scaled - Život na e-biku uľahčí bicyklovanie do kopca aj proti vetru
E-bike otvorí nové možnosti cyklistiky. unsplash.com

Cyklistika patrí medzi obľúbené športy väčšiny ľudí. Keď už však ide o šľapanie do kopcov, mnoho ľudí sa neteší tejto náročnej aktivite. Pre mnohých cyklistov je preto riešením e-bike.

V porovnaní s normálnym bicyklom je e-bike určite iný zážitok. Mnoho ľudí si myslí, že keď bicyklujete na e-biku, tak vlastne ani nebicykujete. Nedá sa povedať, že by bolo bicyklovanie na e-biku výrazne jednoduchšie v prípade, že chodievate bicyklovať do kopcov. Vo väčšine prípadov za rovnaký čas najazdíte väčšiu vzdialenosť, nakoľko idete rýchlejšie. Mnoho ľuďom pomôže objaviť pozitívny vzťah k športu.

e-bike - kbo bike kXP41LVdcv0 unsplash scaled - Život na e-biku uľahčí bicyklovanie do kopca aj proti vetru
autor: unsplash.comNa e-biku dosahujete vyššiu priemernú rýchlosť ako na normálnom bicykli.

Ak si dáte poriadny tréning, nevyhnete sa svalovici. Dôležitým faktom je uvedomiť si, že e-bike vám ku bicyklovaniu dopomáha, ale nešľape za vás. Zo znamená, že keď prestanete šľapať do pedálov, tak sa prestanete hýbať. Medzi ďalšie dôležité informácie patrí, že e-bike vám pomáha iba do rýchlosti 25 kilometrov za hodinu a nad túto rýchlosť už bicyklujete bez výpomoci motora. Silu e-biku odceníte aj keď pôjdete proti vetru.

Výhody sú najmä pre:

  • Pre tých so slabšou kondičkou – ľudia, ktorí nemajú dobru fyzickú kondíciu a nešportujú pravidelne.
  • Pre starších ľudí, ktorí sa chcú rozhýbať
  • Pre ľudí po zranení, ktorí chcú postupne začať – Ak vám odporučí lekár postupne zaťažovanie sa po zranení, je skvelé začať práve s výpomocou.
  • Pre skvelých oteckov, ktorí milujú bicyklovanie – E-bike podporuje aj rodinné aktivity. Pre otcov, ktorí nosia so sebou deti a váhu navyše, je výpomoc skutočne veľká.
  • Pre páry – ženám sa nechce a tehotné manželky – Vo väčšine prípadov ho preferujú najmä ženy, pričom tento druh bicyklovania otvorí možnosti partnerských výletov.
  • Dochádzanie do práce – pre tých, ktorí chcú dochádzať pravidelne do práce, ale nechcú sa výraznejšie spotiť pred prácou.

Medzi nevýhody e-biku patrí, že kvôli silnejšej konštrukcii a batérii je výrazne ťažší v porovnaní s normálnym bicyklom. Kvôli tomu je s nim mierne náročnejšia manipulácia.

Kategórie:

Podobné články