zdielať

Tipy vďaka ktorým sa počas dňa budete cítiť produktívnejšie

ráno - photo 1489533119213 66a5cd877091 - Tipy vďaka ktorým  sa počas dňa budete cítiť produktívnejšie
Ranná káva je dobrým rituálom na začatok dňa. Danielle MacInnes

Pre mnohých ľudí je ranné prebúdzanie sa najťažšou časťou dňa. Obzvlášť v upršanom či chladnom počasí. Spravte si ráno, na ktoré sa budete každý deň tešiť.

Vyliezť z vyhriatej postele a čeliť povinnostiam si niekedy vyžaduje skutočnú dávku odvahy a guráže. Ak patríte medzi tých, ktorí milujú spánok, naše tipy vám pomôžu vstať z postele a odštartovať svoj deň naplno. Nezabudnite na to, že keď budete pravidelne vstávať v rovnakom čase a zároveň budete spať dostatočný počet hodín pre vaše telo, budete sa cítiť svieži a oddýchnutí.

Prejdite sa do druhej izby za budíkom

Medzi jeden z najjednoduchších trikov patrí poloziť svoj budík ďalej od postele.  Keď ho budete chcieť vypnúť, budete musieť určite vyliezť.

Ranná sprcha je sviežim základom

Ranná sprcha je zaručeným spôsobom, ktorý vás preberie. Nezabudnite však hlavne v zimných mesiacoch na to, aby ste neprechladli keď vyjdete von do mrazivého rána. Bonusom rannej sprchy je, že celý deň budete krásne voňať a cítiť sa svieži.

Jóga vám ponaťahuje stuhnuté svaly

Vstať a cvičiť si vyžaduje skutočne silnú vôľu a odhodlanie. Skúste však začať svoj deň jednoduchým strečingom či jógou. Jednoduché strečingové cvičenie uvoľní celé telo a naštartuje myseľ.

Spojte ráno s obľúbenou knihou

Ak patríte medzi milovníkov kníh,  máme pre vás skvelý tip ako spríjemniť ráno. Nastavte si budík o pár minút skôr a vyčleňte si každé ráno  chvíľu na prečítanie strán z obľúbenej knihy. Ideálnou voľbou sú motivačné knihy, ktoré naštartujú váš deň a dodajú vám potrebnú silu na sebarealizáciu.

Obľúbená káva alebo skvelé raňajky sú tou správnou motiváciou

Keď budete vstávať s pocitom, že sa tešíte na svoje obľúbené jedlo, určite sa vám bude ľahšie vyliezať z postele. Skúste si spraviť raňajky, ktoré budú plné energie a dodajú vám dávku zdravia na deň.

Zabezpečte si domáceho miláčika

Ranné venčenie si síce vyžaduje obetovanie svojho pohodlia, ale každý pes potrebuje ráno vyvenčiť. Čo tak skúsiť si predlžiť pobyt na čerstvom vzduchu a vybudovať si z tohto ranný rituál?

 

Kategórie:

Podobné články