zdielať

Tipy a triky na dokonalé sústredenie

Tipy a triky na dokonalé sústredenie - thought 2123970 1920 - Tipy a triky na dokonalé sústredenie
Zdroj: pixabay.com

Byť dokonale sústredený pri príprave na skúšky vie byť naozaj poriadne náročné, zvlášť ak sa potrebujete učiť a vaši susedia sa práve vtedy rozhodli kosiť či robiť inú zaujímavú činnosť, o ktorej vie každý v okruhu 20 kilometrov. Často si však sústredenie kazíme my a to tým, že nechávame vo svojom okruhu veci, ktoré nás s určitosťou vytrhnú od učenia každých 5 minút. Sociálne siete, SMS a iné vedia byť dokonalým zabijakom každého sústredenia, ktoré je nevyhnutné ak pred skúškou chceme do svojej hlavy dostať veľké množstvo faktov a detailov, ktoré nám vôbec nedávajú zmysel. Ako sa teda začať sústrediť?

Tipy a triky na dokonalé sústredenie - books 2158737 1920 1024x412 - Tipy a triky na dokonalé sústredenie
Zdroj: Pixabay

Hlavným krokom k dokonalému sústredeniu je odstrániť všetky rušivé elementy zo svojej blízkosti – vypnúť počítač, vypnúť telefón, vypnúť zvuk všetkému, čo nás nejakým spôsobom môže ručiť. Na učenie je často najlepší úplne prázdny stôl, na ktorom sa nenachádzajú žiadne hlúposti, ktoré by mohli rozptyľovať našu pozornosť alebo nás akýmkoľvek spôsobom odpútavať od učenia.

Pri učení je kľúčových prvých 15 minút. Väčšina z nás si pred skúškami sadá za učebnice s krajným znechutením a už po piatich minútach nevníma ani slovo, respektíve len pozerá na prázdnu bielu stenu, pretože bohužiaľ aj tá je často oveľa zaujímavejšia ako text, ktorý je vyžadovaný na skúšku. V takýchto prípadoch je kľúčových prvých 15 minút učenia, počas ktorých je dôležité udržať si pozornosť. Aj napriek tomu, že k učebniciam sadáme so značným odporom, po 15 minútach úplného sústredenia pôjde práca oveľa ľahšie ako sa môže zdať.

Tipy a triky na dokonalé sústredenie - phone 1052023 1920 1024x768 - Tipy a triky na dokonalé sústredenie
Zdroj: Pixabay

Zabijakom sústredenia je často stres. Prepočítanie strán a porovnanie s časom, za ktorý to všetko musíme stihnúť vie byť naozaj skľučujúce. V tomto prípade je ideálne mať blízko seba nejakú črepníkovú zelenú rastlinu. Nie preto, aby ste z nej od samého jedu mohli otrhať všetky listy, ktoré na nej sú, ale aj preto, lebo pohľad na zelenú je upokojujúci a utišuje stres.

Vyvetraná izba s čerstvým vzduchom, pravidelné prestávky a dostatok tekutín často aj s prídavkom magnézia pomáhajú študentom pri učení a tiež bojujú so stresom, ktorý býva častým spoločníkom hlavne pri príprave na dôležité skúšky a prezentácie.

Kategórie:

Podobné články

Volám sa Katka a už niekoľko rokov sa aktívne venujem blogovaniu a písaniu príspevkov. Som kreatívna osoba, ktorá veľmi rada skúša nové veci a objavuje nepoznané. V mojich príspevkoch sa často dočítate o celiakii, pretože s touto diagnózou bojujem už nejaký ten piatok. Hľadám nové recepty a s obrovskou radosťou vyvraciam mýty, ktoré o nej kolujú.
mmnt.sk
Close Cookmode