zdielať

Tieto babské recepty ti pomôžu pri bolestivej menštruácii

bolestiva menstruacia - woman 6080984 1920 - Tieto babské recepty ti pomôžu pri bolestivej menštruácii

Bolestivá menštruácia trápi väčšinu z nás a vždy dúfame, že toto obdobie rýchlo prejde. Opakuje sa každý mesiac a mnohé z nás si v týchto dňoch želajú, aby sa narodili ako chlap. Keď sa nechcete napchávať lieky proti bolesti, existujú babské recepty, ktoré vám pomôžu zbaviť sa bolestivej menštruácie.

Každá žena absolvuje celý menštruačný cyklus približne 400x za život. Pre niektoré dni to znamená presne toľko dní bolesti, alebo dokonca ešte viac. Vy sama však dokážete pomôcť svojmu telu a spríjemniť tieto bolestivé dni.

Stravujte sa zdravo, vynechajte alkohol a cigarety

Ak sa chcete vyhnúť bolestiam, mali by ste vynechať bielu múku. kávu, sladkosti, zmrzlinu,  nadmerné množstvo soli, kolovité nápoje, ale aj alkohol. Fajčenie tiež podporuje bolesti a preto sa odporúča obmedziť ho alebo úplne prestať. Keď si chcete pomôcť a uľaviť od bolesti, mali by ste doplniť vitamíny B, C a E (ideálne fazuľa, mandle a listová zelenina). Zároveň je dôležitý aj zinok, vápnik a horčík. Vhodnou voľbou na pitie je čaj, ideálne alchemilka, ktorý sa predáva samostatne alebo je súčasťou čajov určených pre ženy. Ďalším skvelým tipom je čaj zo škorice, zázvoru či klinčekov, ktorý uvoľňuje napätie. Z ovocia veľmi pomáha citrón proti bolestiam, ale zároveň oddaľuje menštruáciu. Naopak keď si chcete menštruáciu privolať odborníci odporúčajú pohár kvalitného červeného vína k večeri.

bolestiva menstruacia - cup 3155656 1920 1024x683 - Tieto babské recepty ti pomôžu pri bolestivej menštruácii
autor: pixabay.comZdravý stravovací režim je základom bezbolestnej menštruácie.

Nevynechajte obľúbený šport

Nemusíte podať vysoký športový výkon, ale stačí, že si dáte jednoduchú jogu alebo ľahkú prechádzku a vášmu telu sa uľaví. Ak sú však pre vás ženské dni natoľko vyčerpávajúce, že nevládzete vstať z postele pokojne si doprajte oddych.

Spravte si teplý obklad

Teplé obklady uvoľňujú napätie v svaloch. Nahrajte si napríklad malý vankúš alebo uterák a priložte si ho na boľavé brucho alebo kríže.

V každom prípade, snažte sa aj v tomto období myslieť pozitívne a myslite na to, že za pár dní to prejde a potom sa budete cítiť rovnako fajn.

 

 

Kategórie:

Podobné články

mmnt.sk
Close Cookmode